Gündem İşkence gören köpeğin sahibi ortaya çıktı

Arabanın arkasına bağlanan köpeğin gerçek sahibi ortaya çıktı

İşkence gören köpeğin sahibi ortaya çıktı

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde köpeğini otomobilin arkasına iple bağlayıp sürükleyerek işkence eden R.D’nin köpeği kaçırdığı ortaya çıktı. Köpeğin sahibi ise videoları izleyince köpeğin kendisine ait olduğunu anladığını belirterek, "Onu su içişinden tanıdım" dedi.

Haber Merkezi IHA
Muğla'da otomobilin arkasına bağlanarak sürüklenen köpeğin gerçek sahibi ortaya çıktı.
Muğla'da otomobilin arkasına bağlanarak sürüklenen köpeğin gerçek sahibi ortaya çıktı.

Seydikemer’de çekilen köpeğe işkence videosu Tüm Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı.

Aracın arkasına bağladığı ip ile sürükleyen R.D. olayı ardından gözaltına alınmış 4 bin 252 lira ceza alarak serbest bırakılmıştı.

Köpeğin kendine ait olduğunu söyleyen R.D.’nin köpeği Bodrum’dan kaçırdığı iddia edildi.

Vicdansız adam köpeği metrelerce sürükledi!
OYNAT 00:00
Vicdansız adam köpeği metrelerce sürükledi!
Muğla'nın Fethiye ilçesinde sabah saatlerinde kaydedilen görüntülerde 48 F 3848 plakalı kimliği belirlenemeyen bir şahıs, aracının arkasına boynundan bağladığı köpeği metrelerce sürükledi. Cani adam, hemen arkasından gelen ve olayı kameraya kaydeden vatandaşın uzun uzun kornaya basmasına rağmen hiçbir tepki vermeyerek yoluna devam etti. Videoyu kaydeden vatandaş ise olay esnasında gözyaşlarını tutamadı. Sosyal medyada hızla yayılan görüntüler büyük tepki topladı.


"Tüm yasal haklarımı kullanacağım"

Köpeğin kendine ait olduğunu öne süren Can Şenkal, televizyon izlerken köpeğin su içme şekli dikkatini çekerek haberleri araştırmaya başladı.

29 Mart’da kaybolan ve 1 hafta bekledikten sonra 5 Nisan’da ise kayıp ilanı veren Şenkal 5 ay boyunca köpeğinden haber alamayınca öldüğünü düşündü.

  • 0-1 yaşındayken aldığı ve elleri ile büyüttüğü köpeğin geçmişten kalan yaralarını inceleyen Şenkal köpeğin kendine ait olduğunu anladı. Köpeğin isminin Paşa olduğunu söyleyen Şenkal köpeğini bulduğu için sevinç yaşarken işkence gördüğü için ise büyük üzüntü yaşadı. Kimliği ve tüm evraklarının kendinde mevcut olduğunu anlatan Şenkal, köpeğe işkence yapan adam hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

"Köpeğimi su içme şeklinden tanıdım"

Şenkal, köpeğini su içmesinden tanıdığını ifade ederek, şunları söyledi:

"İzlediğim ilk videoda bunun bir hayvana yapılmasından inanılmaz etkilendim. Acaba benim köpeği midir diye videoyu kısa süre izlemek zorunda kaldım. Köpeğimin bu kadar zayıflamayacağını düşündüğüm için bu benim köpeğim değil dedim. Bugün şans eseri haberleri izlerken bu olayın haberi tekrar yayınlandı.

  • Benim köpeğimin su içişi hiçbir zaman kulağımdan sesi gitmezdi. Çünkü çok fazla su içer ve farklı bir şekilde içerdi. Su içişinden dolayı bir anda dikkatimi çekti ve haberi izlemeye başladım. Sonra benim köpeğim Paşa olduğunu hissettim. Haberi araştırmaya başladım. Eşime bile haber vermeden son çekilen fotoğraflarını incelemeye başladım belki yanılıyor olabilirim diye. Ama burnunda eskiden kalan izlerin aynı bu köpekte de vardı. Tekrar tekrar baktım resimlere bende olan resimlerle karşılaştırdığımda köpeğin benim olduğunu anladım"

Köpeği metrelerce sürükleyen vicdansız adam gözaltına alındı
GÜNDEM
Köpeği metrelerce sürükleyen vicdansız adam gözaltına alındı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.