Gündem Kırklarelinde hastalara teknolojik yenilik

Kırklareli'nde hastalara teknolojik yenilik

Vize Devlet Hastanesine başvuran hastalar artık bütün muayene ve e-reçete bilgilerine cep telefonlarından ulaşabilecek.

Haber Merkezi IHA
Vize Devlet Hastanesi, hastaların e-reçete ve daha pek çok bilgilerini kendilerine mesaj yoluyla ulaştıracak.
Vize Devlet Hastanesi, hastaların e-reçete ve daha pek çok bilgilerini kendilerine mesaj yoluyla ulaştıracak.

Kırklareli Vize Devlet Hastanesinde hasta memnuniyeti için cepten hasta bilgilendirme dönemi başladı.
Gelişen teknoloji ile birlikte sağlık alanında da birçok yenilikler devam ederken, Vize Devlet Hastanesi de hasta memnuniyet oranını en üst seviyede tutmak amacıyla gelişen teknolojinin imkanlarını hastaların hizmetine sundu.

Vize Devlet Hastanesine başvuran hastaların bütün muayene ve e-reçete bilgileri artık cep telefonlarından kendilerine mesaj olarak bildirilecek.

Bu yeni uygulama hakkında açıklamada bulunan Sağlık Bakım Hizmetleri Birim Sorumlusu Çiler İşcan, “Doktorlarımızın daha önce not kağıtlarına yazarak hastalara verdikleri e-reçete, bundan böyle muayene sonrası SMS yoluyla hastalarımızın cep telefonlarına iletilecek. Uygulama ile daha önce not kağıtlarına yazılan reçetelerin okunamaması ve olası kayıp durumlarının da önüne geçilecek. Bu hizmetin sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için kurumumuza başvuran vatandaşlarımızın cep telefonu numaralarını sisteme mutlaka bildirmesi gerekli ve numaralarını değiştirenlerin ise, bilgilerini güncellemesi gereklidir” dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.