Gündem Köprüye koşan doktor Sanki onlar öldürmemiş gibi

Köprüye koşan doktor: Sanki onlar öldürmemiş gibi!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe kalkışması sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne gelerek pek çok insana müdahale eden Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sezai Çelik, muhalefetin FETÖ’cülere kucak açmasından ve Yargıtay’ın kararından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Abone Ol Google News
Aybike Eroğlu Yeni Şafak
Köprüye koşan doktor: Sanki onlar öldürmemiş gibi!
Sezai Çelik

Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe kalkışması sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne gelerek pek çok insana müdahale eden Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sezai Çelik, muhalefetin FETÖ’cülere kucak açmasından ve Yargıtay’ın kararından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Sapanca’da yaşayan kız kardeşinin telefonuyla darbe girişiminden haberdar olan Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “meydanlara çıkın” çağrısı üzerine 8 arkadaşıyla köprüye ulaştı. Çelik, “Biz köprüye vardığımızda şehit düşen insanlar vardı. Sabaha kadar can kurtarmak için elimizden geleni yaptık.” dedi.Yargıtay’ın askeri öğrencilerle ilgili aldığı karara değinen Çelik, “Sanki bu öğrenciler darbeye teşebbüs etmemiş, hiçbir şey yapmamış gibi değerlendirilerek serbest bırakılıyor. Karar yürekleri sızlatıyor. Bu durum bana elebaşı Fetullah Gülen’in Yargıtay Genel Kurulu’nda aklanıp salıverildiği dönemi hatırlatıyor. Bir de CHP liderinin FETÖ paçavralarını yanına alıp, onlarla kucaklaşması var. Gerek ana muhalefet siyaseti, gerekse diğer odakların FETÖ elemanlarına yönelik tavrı kabul edilemez.” diye konuştu.

Kayseri Serbest Bölge’ye stratejik ve önemli yeni bir yatırım müjdesi
Gündem

Kayseri Serbest Bölge’ye stratejik ve önemli yeni bir yatırım müjdesi

Kayseri Serbest Bölge ve Erciyas Vagon ve Ulaşım Araçları A.Ş. arasında yurtdışına ithal edilecek vagon üretiminin Kayseri Serbest Bölge’de başlamasına fırsat verecek ve ülke ekonomisine ivme kazandıracak olan sözleşmenin imzaları atılacak.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyelerini kabul etti: Birlik ve beraberliğimizi kimse azaltamaz
Gündem

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyelerini kabul etti: Birlik ve beraberliğimizi kimse azaltamaz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, anlaşmalara ve verilen haklara rağmen, tüm hakların göz göre göre çiğnendiği bir coğrafyada Batı Trakya Türkleri ile bir arada olmaktan son derece mutlu olduğunu belirtti. Oktay, "Bu birlik ve beraberliğin hiç kimse tarafından hiçbir şekilde, hem de hiçbir zaman azaltılamayacağını, tam tersi kim ne baskı uygularsa uygulasın artarak devam edeceğini ve bizim sizlere olan katkımızın da desteğimizin de sonuna kadar devam edeceğini bütün dünyaya buradan da ifade etmek isteriz" dedi.
Sinüzitin kökünü kurutuyor: Beyin yollarını açıyor
Hayat

Sinüzitin kökünü kurutuyor: Beyin yollarını açıyor

Tıp alimi ve hekim İbn-i Sina, yüzyıllar geçse de reçetelerine başvurulan isimlerdne oluyor. İnsanlığa şifa olarak birçok öğüt bırakan İbn-i Sina, sinüsleri temizleme yönteminden de bahsetmiştir. Yüzyıllar öncesinden dahi modern tıp dünyasına öncülük etmeyi başaran İbn-i Sina'nın sinüzit için tavsiye ettikleri araştırılıyor. Özellikle soğuk havalarda burun ve geniz akıntısı ile birlikte tıkanan sinüsler, adeta beyne giden hava yollarını tıkıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.