Gündem MHPde çatlak twitten geldi

MHP’de çatlak twitten geldi

Abone Ol Google News
İlhan Toprak Yeni Şafak
MHP’de çatlak twitten geldi
MHP'de adaylık başvurularının sona ermesinin ardından, Engin Alan ve Sinan Ogan krizi ortaya çıktı. MHP Iğdır Milletvekili Sinan Ogan, tek başvuru adresi olan Genel Merkez'e son gün de adaylık başvurusunda bulunmadı. Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, twitter hesabından, “Sinan Bey kendi arzusuyla başkanı olduğu kurum için başvurmadı” açıklaması yaptı. Ancak kısa bir süre sonra Halaçoğlu'na cevabı Ogan'ın kendisi verdi. Ogan twitter'dan “Yusuf beyin şahsımla ilgili yaptığı bu açıklama gerçeği yansıtmamaktadır” diye yazdı. İkinci bir tweet daha atan Ogan, “Dostlarım, neden başvurmadığımı mutlaka açıklayacağım. Lütfen partimize zarar verecek yorumlar yazmayalım. Aslolan partimiz ve davamızdır...” diyerek hesabın farklı olduğunu ortaya koydu. Parti kulislerinde Ogan'ın adaylığını Devlet Bahçeli ve ekibinin engellediği dile getiriliyor.
Halaçoğlu, MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ın durumu konusunda attığı twitte, “Sayın Alan maalesef sabıka engeline takıldı” dedi. Halaçoğlu'nun iddiasına Alan'ın kızı Tülin Alan Pekkoç'tan yalanlama geldi. Pekkoç, aynı davadan yargılanan Albay Hanefi Yıldım'ın mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı alıp aday adayı olabildiğini yazdı. Ogan ve Alan'ın dışında halen milletvekili olan Tunca Toskay, Reşat Doğru, Enver Erdem ve Sümer Oral adaylık başvurusunda bulunmadı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.