Gündem Ispartada yüz yüze eğitime beş gün ara verildi

Isparta'da yüz yüze eğitime beş gün ara verildi

Isparta'da etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma riski nedeniyle, 7 Şubat'tan itibaren yüz yüze eğitime beş gün süreyle ara verildi. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personeller de idari izinli sayılacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Son dakika: Ispartada okullar tatil mi? Ne zaman açılacak? Kamu kurumlarında çalışanlar izinli mi?
Arşiv

Isparta İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Ömer Seymenoğlu başkanlığında toplandı.

Kent genelinde yoğun kar yağışı ve buzlanma olaylarının gelecek hafta da devam etmesi riskinin bulunduğu ifade edildi.

  • İl Hıfzıssıhha Kurulu, 7 Şubat tarihinden itibaren 5 gün süre ile anasınıfı, ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okulları ile birlikte rehabilitasyon merkezleri ve kreşlerin yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitimin yapılmasına karar verdi.

KAMUDA ÇALIŞAN ENGELLİ VE HAMİLE PERSONELE İZİN

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamile personelin de belirtilen süre içerisinde idari izinli sayılmasına karar verildi.

Bakan Dönmez Isparta'da elektrik hatlarının onarımını denetledi: Ekipler altı kat artırıldı
GÜNDEM
Bakan Dönmez Isparta'da elektrik hatlarının onarımını denetledi: Ekipler altı kat artırıldı

Isparta'yı kar vurdu: 16 bin hane 2 gündür elektriksiz
FOTOĞRAF 16
Title
Isparta'da 3 Şubat tarihinde başlayan yoğun kar 11 saat aralıksız devam etti. Yağışın ardından elektrik kesintisi meydana geldi.<br><br>
Title
Akdeniz Elektrik Dağıtım şirketinden yapılan açıklamada, karın sebep olduğu yükün ve aşırı buzlanmanın etkisi ile enerji nakil hatlarında ağır hasar oluştuğu belirtildi.<br><br>
Title
Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, çalışmalar kapsamında 299 bin abonenin yüzde 95’ine yeniden elektrik sağlandığını açıkladı.<br><br>Kesintiler ise kısmen devam ediyor. Elektrik kesintisi nedeniyle bazı bölgelerde ısınma sıkıntısı da yaşanıyor.
Title
Isparta Belediye Başkanı Başdeğirmen, bir vatandaşın ''Sular da kesilecekmiş doğru mu?'' sorusuna, \"Suların kesilmemesi için uğraşıyoruz. Elektrik kesik olunca su basılan pompalarda elektrik yok. Buradaki su pompalarından jeneratörle su basıyoruz. Bütün hatlarda su olacak. Ufak tefek sorunlar oldu. İki gün sıkıntı sonrasında yıl boyu rahatlık olacak\" yanıtını verdi.<br><br>
Title
Öte yandan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de incelemelerde bulunmak için Isparta'ya gidiyor.<br><br>
Title
Valilikten yapılan yazılı açıklamada ise, il ve ilçelerin aynı anda tamamına elektrik verilememesinden kaynaklı aydınlatma, ısınma, haberleşme ve internet bağlantı sıkıntılarının devam ettiği kaydedilirken,
Title
'Elektrik enerjinin en kısa zamanda verilebilmesi için, TEDAŞ, TEİAŞ ve Akdeniz İletişim AŞ. olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlar, ilave olarak çevre illerden de gelen takviye ekip ve yeteri sayıda araçla çalışmalarını aralıksız devam ettirmektedirler'' denildi.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Isparta'yı kar vurdu: 16 bin hane 2 gündür elektriksiz
Isparta'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kentin büyük bölümüne iki gün boyunca elektrik verilemedi. Sorunun büyük oranda çözüldüğü yönünde bilgiler geliyor. Arızanın tamamen giderilmesi için çevre illerdeki elektrik dağıtım şirketlerinden takviye ekipler de kente gönderildi. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, çalışmalar kapsamında 299 bin abonenin yüzde 95'ine yeniden elektrik sağlandığını açıkladı. Valilik de, günün ilerleyen saatlerinde yeniden elektrik ihtiyacının karşılanacağını duyurdu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez de incelemelerde bulunmak için Isparta'ya gidiyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.