Gündem Surlar turizme açılacak

Surlar turizme açılacak

AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, Yedikule’den Topkapı’ya kadar uzanan kara surlarının turizme kazandırılacağını söyledi. Arısoy, “Çırpıcı Çayırı’ndaki eski tekstil fabrikaları şehrimize millet bahçesi olarak hizmete açılacak. 4 büyük otopark kuracağız. 6 anaokulu, 7 ilkokul, 6 ortaokul, 2 lise toplam 21 yeni okul yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Fatih Özer Yeni Şafak
Ömer Arısoy
Ömer Arısoy

AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, yeni dönemde hayata geçirilmesi planlanan projeleri Yeni Şafak’a anlattı. Kentin önemli ilçelerinden Zeytinburnu’nun geneline bakıldığı zaman belediyecilik sorunlarının büyük bir kısmını halletmiş durumda olduğunu ifade eden Arısoy, ilçenin 1999-2004 yılları arasında altyapı çalışmalarının tamamladığını söyledi.

YEDİKULE’DEN TOPKAPI’YA KADAR

  • Seçim çalışmalarına ilişkin projelerini Arısoy şöyle sıraladı: “Yedikule Mermer Kule’den Topkapı’ya kadar uzanan kara surlarının bakım ve aydınlatması, bostan alanlarının yeniden düzenlenmesi yapılacak. Tarihi bostanlar ekoturizme uygun hale getirilecek. Damarları buz yürekleri ateş olan gençlerimizi ‘Zeytinburnu Buz Pisti’ne bekliyoruz. Yeni yıldızlar yeni şampiyonlar çıkarmak için antrenman sahası, kulüp tesisi, kütüphane, kafeterya, yemekhane, yatak odaları, seyirci, oyuncu bölümleri ve otoparkıyla İstanbul’un en büyük buz pisti ilçemizde hizmete açılacak.”

94 BİN METREKARELİK MİLLET BAHÇESİ MÜJDESİ

“Millet bahçesi ile Zeytinburnu kent parkına kavuşacak” diyen Arısoy, “Millet bahçesi projesi ile askeri lojmanlardan boşalan 94 bin metrekare alan kamuya kazandırılacak. Ayrıca, bir zamanlar İstanbul sanayiinin en önemli bölgelerinden biri sayılan Çırpıcı Çayırı’ndaki eski tekstil fabrikaları şehrimize millet bahçesi olarak hizmete açılacak. İçerisinde, millet kıraathanesi, kütüphane, ortak çalışma alanları, konferans salonu, atölye alanları, yönetim ofisleri, sergi salonu ve müze olması planlanan ‘Çırpıcı Millet Bahçesi’ projesi 51 bin metrekarelik bir alanda inşa edilecek” şeklinde konuştu.

ÇIRPICI DERESİNE EKOLOJİK DENGE

Yeni dönemle birlikte Çırpıcı Deresi’nde düzenlemelerin yapılacağını vurgulayan AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, “Dere uzunluğu 5 kilometre olup peyzaj proje alanı 448 bin 600 metrekareyi bulmaktadır. Projenin İBB işbirliğiyle yapılması ile birlikte dere ve çevresinde biyoçeşitliliğin ve su kalitesinin artırılması, yaya erişiminin sağlanması, tarihi kültürü yaşatılması, ekolojik döngüye katkı sağlanması, sürdürülebilir bir çevre oluşturulması hedefliyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN YARDIMCILIĞI TECRÜBEM VAR

Ömer Arısoy, “2004-2014 yılları arasında Zeytinburnu belediye başkan yardımcısı olarak görev yaptım. Bu dönemde kültürel ve sosyal belediyecilik alanında ciddi mesafe kat edildi. Bizler önümüzdeki dönemde ilçenin belediyecilik alanında öne çıkan sorunlarını ele alacağız” dedi.

Gençliğe yönelik önemli projeleri olduğunu belirten Arısoy, yeni okullar yapılması için devreye gireceklerini söyledi.

Gençlik Merkezi 24 saat açık

  • Gençlik Merkezi ile potansiyelinin farkında bir gençliğin oluşturulacağını belirten Arısoy, “Yıllardır kültür merkezimiz bünyesinde faaliyet gösteren gençlik merkezimiz için 58. Bulvar’da yepyeni bir bina inşa ediliyor. Gençlik merkezimizde gençlerimiz iyi düşünülmüş, titizlikle planlanmış projelerle, doludizgin ilerleyen Türkiye’nin hızına ayak uyduracakları bir ortama kavuşacaklar. Gençlik Merkezimiz ayrıca 24 saat açık olacak olan millet kıraathanemiz 245 kişiye hizmet verecek” dedi.
  • 21 OKUL YAPILACAK
  • İlçenin İstanbul’un genç nüfusu en yüksek ilçelerinden biri olduğunu ifade eden Ömer Arısoy, “Eğitimde kapasiteyi arttıracak yeni okullara ihtiyaç olduğunun farkındayız. Okul alanları belirlenerek Zeytinburnu’ndaki okul sayısı artırılacak. 6 anaokulu, 7 ilkokul, 6 ortaokul, 2 lise olmak üzere 21 yeni okul yapmayı planlıyoruz.Okulların temizliklerine de destek verilecek. Gözbebeğimiz çocuklarımızın daha temiz, sağlıklı tesislere kavuşturulması bizim en önemli önceliklerimizdir” diye konuştu.

Tramvay hattı yer altına alınacak

Tramvay hattının şehir estetiğine uygun hale getirileceğini belirten Arısoy, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Kabataş- Bağcılar tramvay hattının Cevizlibağ ile Turan Güneş Caddesi arasındaki kısmı yer altına alınacak. Marmaray hattı çevre düzenlemesiyle sahile kesintisiz erişim sağlanacak. Marmaray’ın Zeytinburnu ilçemizden geçen bölümünün üzeri büyük ölçüde kapatılarak yeşil alan olarak düzenleniyor. Bisiklet ve yürüyüş yolu, çocuk oyun alanları, fitness alanı ve meydanlarla süslenecek” dedi.

4 BÜYÜK OTOPARK İNŞA EDECEĞİZ

  • Otopark sorunu bulunduğunu ifade eden Arısoy, “4 büyük otopark sistemi kuracağız. Büyükşehir Belediyesi ortaklığında yapılacak otoparklarımız var. Zeytinburnu yeni stadyum projesinin altında 2 bin 200 araç kapasiteli otopark inşa edeceğiz. Batı Trakya Spor Kulübü Tesisleri’nin altına 305 araç ve 80. Yıl Cumhuriyet Parkı altına 377 araçlık otoparklarımız olacak. Yine, Litros yolu yanına 451 araç kapasiteli 3 katlı otopark inşa edilerek vatandaşların hizmetine sunulacak” şeklinde konuştu.

Stadyum için harekete geçtik

AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, “Zeytinburnu’na yakışan stadyum için harekete geçiyoruz. Zeytinburnu Stadyumu, yenilenerek ilçemize yakışır bir spor kompleksine dönüştürülecek. Sağlıklı bir Zeytinburnu için kadınlara özel spor merkezlerinde eğitimli ve tecrübeli eğitmenler eşliğinde kardiyodan aletli platese kadar pek çok imkan kadınlarımızın elinin altında olacak. Restorasyonu yapılan Merkezefendi ve Seyitnizam camileri gibi iki eşsiz örnekten sonra Zeytinburnu Millet Camii ile Zeytinburnu, huzur ve güzelliğin şehri olmak yolunda büyük bir adım daha atmış olacak” şeklinde konuştu.

KENT MÜZESİ TARİHE IŞIK TUTACAK

Arısoy, “Topkapı Panorama 1453’ün yanına yapılacak İstanbul Kent Müzesi’nde, kentin 8 bin 500 yıllık tarihi üç boyutlu olarak anlatılacak. İnşaatı devam eden müzenin 38 bin metrekare inşaat alanına ve 45 bin metrekare kalıcı açık alana, 6 bin 763 metrekare kalıcı ve 1 bin 460 metrekare geçici sergi alanına, 7 bin 600 metrekarelik bir terasa sahip olacak. İçerisinde kütüphane, çocuk atölyesi, gösteri salonu, kafe ve restoranlar bulunacak” dedi.

İlk oya biz talibiz
GÜNDEM
İlk oya biz talibiz
YPGliler bize kaçın dedi

YPG'liler bize kaçın dedi

Fransız gazeteci serbest bırakan DEAŞ'lılarla görüştü.
Potrondan işçilerine büyük oyun

Potrondan işçilerine büyük oyun

"Son bir aydır konuşuluyordu, sırra kadem bastı."
Mahkeme yıkımı durdurdu

Mahkeme yıkımı durdurdu

​Bodrum'daki yıkımlarla ilgili şaşırtan bir gelişme yaşandı.
100 bin<br>şikayet var!

100 bin
şikayet var!

Kargoda vatandaşı çıldırtan süreç.
İncirlik ve Kürecik masaya gelebilir

İncirlik ve Kürecik masaya gelebilir

​Türkiye, ABD yaptırımlarına karşı hangi adımları atabilir?
Akçakale ne düşünüyor?

Akçakale ne düşünüyor?

'Beş oğlumu vereyim bir asker vermeyelim!' Yeni Şafak sınırın sıfır noktasında...
Mal değişiminde<br>bir değişim yok

Mal değişiminde
bir değişim yok

Soylu'dan ABD'nin ikinci yaptırım kararına manidar FETÖ'lü cevap.
Yüzde 410 artış var

Yüzde 410 artış var

Konutta faiz indirimi etkisini göstermeye başladı.
8 yıl sonra ilk kez<br>kamera karşısında

8 yıl sonra ilk kez
kamera karşısında

​Mısır'ın devrik lideri Mübarek'ten videolu paylaşım.
Çölün altına inşa edilen köy: Matmata

Çölün altına inşa edilen köy: Matmata

​Tunus'un güneyinde küçük bir Berberi köyü.

144 yıllık rüya gerçek oluyor

144 yıllık rüya gerçek oluyor

​50 ilin merakla beklediği proje bitiyor.
Mehmetçik'ten mesaj var

Mehmetçik'ten mesaj var

​Askerlerimiz milli sporcularımıza mesaj gönderdi.
Eylemleri kaygıyla takip ediyoruz

Eylemleri kaygıyla takip ediyoruz

​Dışişleri'nden Avrupa'ya terör örgütü PKK uyarısı.
637'ye yükseldi

637'ye yükseldi

​Barış Pınarı'nda etkisizleştirilen terörist sayısı açıklandı.
Hepsini Beyaz Saray'a çağırdı

Hepsini Beyaz Saray'a çağırdı

​ABD Başkanı Trump'tan kritik Türkiye hamlesi.
'PKK'dan<br>çok işkence gördük'

'PKK'dan
çok işkence gördük'

PKK/PYD zulmünden kaçan siviller kurtarılan Tel Abyad'da SMO'ya sığındı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.