GündemTaksicilerin bir günlük hasılatı şehit ailelerine

Taksicilerin bir günlük hasılatı şehit ailelerine

Burdur'da hizmet veren Sağlık Taksi Durağı, bir günlük hasılatını şehit aileleri ve gazilere bağışladı. Taksiler kampanya kapsamında Türk bayrakları ile donatılırken, kampanyadan haberdar olan vatandaşların bazıları para üstü almak istemezken bazıları yardım da bulundu. Araçlara ayrıca 'Bugün Hasılatımız Şehit ve Gazilerimiz için' yazısı asıldı.

Haber MerkeziIHA
Burdur Devlet Hastanesi önünde 7 araçla hizmet veren Sağlık Taksi Durağı, örnek bir kampanyaya imza attı. Bir günlük hasılatlarını şehit aileleri ve gazilere bağışlama kararı alan taksiciler, vatandaşlardan da destek gördü. Kampanyayı öğrenen bazı vatandaşlar para üstünü almayarak şehit ailelerine ve gazilere yardımda bulundu.

Şehit aileleri ve gazi yakınlarına bir günlük hasılatlarını bağışlayarak yardım etmeyi düşündüklerini dile getiren Sağlık Taksi Durağı Başkanı Ali Hoyur, "Bu vatanın her toprağının şehit kanıyla yoğrulmuş olduğu malumunuzdur. Şehit ve gazi kanları ile yoğrulan bu güzide vatanın ferdi olmanın haklı gururu karşısında bir günlük de olsa Sağlık Taksi Durağı çalışanları olarak, 'hasılatımızı şehit aileleri ve gazilerimiz için' adını verdiğimiz etkinliği düzenlemeye karar verdik. Karınca kararınca katkıdan öte yardımcı olmak maksadıyla, bu etkinliği düzenlemiş bulunmaktayız. Hz. İbrahim gibi yangına giden bir karınca misali yanan yüreğinize bir parça su serpmek istedik. Tüm katkı ve destek veren Burdurlulara teşekkür ediyorum" diye konuştu. Başkan Hoyur, elde edilen bir günlük hasılatın, Burdur Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla Şehit Ailelerini ve Gazilere dağıtılacağını açıkladı.

Burdur'un tek kadın taksicisi: Yardım etmek istedik

Burdur'un tek kadın taksicisi Nuray Sezer, "Arkadaşlarımızla şehit ve gazilerimiz için bugün ortak bir karar aldık. Bugünkü hasılatlarımızı onlara yardım amaçla, kazandıklarımızı onlara göndereceğiz, bir katkımız olsun diye düşündük. Ben özellikle bayan olduğum için, bir anne olarak, şehitlerimiz olsun, kendi çocuklarımız olsun, acılarını görmek kolay değil, yardım amaçlı bir katkımız olsun istedik. Ne derece yardımı olur bilemeyiz fakat bizim gönlümüzden geçen bugünlük buydu" şeklinde konuştu.
Burdur Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Okyar, taksi durağının şehit aileleri ve gazilere önem vermesi sebebiyle çok duygulandıklarını dile getirerek, teşekkür etti.

Taksilerine

Para üstü almayan müşteriler oldu


Müşterisini indiren taksici Çetin Eroğlu, ücretini aldıktan sonra bir günlük hasılatlarını şehit aileleri ve gazilere bağışladıklarını söyledi. Taksi müşterisi Feti Kılıç ise, paranın üstünü almak istemedi ve kampanyaya katılarak, şehit ve gazilere destek oldu. Bazı müşteriler ise gönüllerinden kopan bağışlar yaparak, kampanyaya destek verdi.
ÖNERİLEN VİDEOLAR
Filistinli küçük Ziyad'dan liderlere 'Erdoğan' çağrısı
3 yaşındaki Filistinli YouTuber Ziyad, dünya liderlerine seslendi: “Kudüs'ü satmayan, Filistin'in yanında duran tek lider, Recep Tayyip Erdoğan. Devlet yöneticiliğini ondan öğrenin"
Afrikalı miniklerin 'Zeytin Dalı' duası
Afrikalı çocuklar ellerindeki Türk bayrağıyla Zeytin Dalı Operasyonu için Türkiye'ye dua etti.
Tanklarımız sloganlar eşliğinde Afrin'e ilerliyor
Zeytin Dalı Harekatı'nın ikinci gününde Türk tankları, sınırın sıfır noktasına sevk edildi. Hatay sınırında vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Mehmetçikler tezahüratlar eşliğinde sınıra hareket etti. Mehmetçik de kendilerine sevgi gösterisinde bulunan halkı selamladı.
Mete Yarar ile Afrin Operasyonunun şifreleri
Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'ın anlatımıyla bütün cepheleriyle Afrin operasyonunun şifreleri...
Bu kez Erdoğan salonu alkışladı
Kütahya'da partisinin il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salondaki vatandaşları alkışladı.
Metalleri oyun hamuru gibi büküyor
Mobibieger isimli bu hidrolik makine metallere adeta oyun hamuru gibi şekil veriyor.
Emekliler dikkat! Son 10 gün
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, kamuda 30 yılın üstünde hizmeti olan 233 bin emekliye toplam 1 milyar liradan fazla ödeme yapıldı. Yaklaşık 450 bin emekliyi ilgilendiren imkandan yararlanmak isteyenlerin 29 Ocak'a kadar başvurmaları gerekiyor.
Sıfır rakamını ilk o kullandı: El Harizmi
Cebirin temelini atan ve geliştiren, 'X' bilinmeyenini ilk kullanan Müslüman Alim El Harizmi'nin hayatını bu haftaki Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.
İsrail zindanından acı bir çığlık: İsra Ceabis
İşgal altındaki Doğu Kudüs'te yaklaşık iki yıl önce otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, ancak olayda yakındaki bir İsrail askerinin de yaralanması nedeniyle 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Filistinli tutuklu İsra Ceabis yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamlarınca ihmal edildiğini bildirdi.Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.