Gündem Ünlü marka Özdilekten çarşaflılara hakaret

Ünlü marka Özdilek'ten çarşaflılara hakaret

Türkiye'nin en büyük ev tekstil ürünleri markalarından ve alış veriş mağazası zinciri Özdilek 2015 takviminde çarşaf giyenlere hakaret etti. Takviminde çarşaf giyen kadınların gerici olarak gösterildiği resim kullanan Özdilek'e sosyal medyada tepki yağdı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Ünlü marka Özdilekten çarşaflılara hakaret

Ünlü ev tesktil markası Özdilek tarafından hazırlanan 2015 yılı takvimindeki resimde çarşaf giyen kadınlara hakaret etildi. Takvim üzerindeki 4 çarşaflı kadının demir parmaklıklar arkasında resmedilmesi sosyal medyada büyük tepki çekti. Çok sayıda kullanıcı Özdilek'in inançları gereği çarşaf giyen kadınlara karşı nefret suçu işlediğine dikkat çekti.

 

Takvimdeki resmin Eskişehir'de bir ortaokul öğrencisi tarafından çizildiği öğrenildi. ERSİN ÇELİK   2014-12-30T20:03:29.5860299+02:00   Takvimdeki resmin Eskişehir'de bir ortaokul öğrencisi tarafından çizildiği öğrenildi.
Twitter üzerinden hızla yayılan takvimin resminde bulunan detaylar çocuklara yönelik olumsuz algı yönetimi içeriyor. “Müşteri varsa biz varız” ilkesi ile hareket ettiğini söyleyen Özdilek skandal takvim için bir açıklama yapmaması da dikkat çekti.

Özdilek'ten skandal açıklama

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.