Gündem Yıldırım çarpan oğlunu toprağa gömerek kurtardı

Yıldırım çarpan oğlunu toprağa gömerek kurtardı

Ardahan'da çobanlık yapan baba Yılmaz Yıldırım, üzerine yıldırım düşen oğlu Murat Yıldırım'ı kurtardı. İlk müdahaleyi tarlada yapan ve oğlunu toprağa gömen baba Yılmaz Yıldırım, küçük Murat'ın üzerindeki elektriğin atılmasını sağlayarak ölmesini engelledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Yıldırım çarpan oğlunu toprağa gömerek kurtardı
Yıldırım çarpan Murat, ölmekten babası sayesinde kurtuldu.

Babasıyla birlikte Ardahan’da çobanlık yapan Murat Yıldırım hayvanları otlattığı sırada yıldırım çarpması sonucu bir anda yere düştü. Oğluna yaklaşık 100 metre uzakta bulunan baba durumu görünce hemen oğlunun yanına koştu. Oğlunu hareketsiz gören baba, çocuğunu toprağa gömerek ilk müdahaleyi tarlada yaptı. Ambulansla Ardahan’a buradan da Erzurum’a getirilen Murat Yıldırım’ın tedavisine devam ediliyor.

Baba Yılmaz Yıldırım, oğulları Murat ve Berat ile hayvan otlatırken, çevreyi biranda toz bulutunun kapladığını belirterek, "Küt diye bir ses geldi. Bir gürültü oldu. Etrafıma baktım bir ışık oldu. Tekrar yıldırım atıyordu. Çocukları göremedim. Aramızda yüz metre falan var ama toz duman olunca çocuklarımı göremedim.

Oğlum Murat’ı gördüm yanına giderek hemen elbisesini çıkardım. Toprağa gömdüm. Sesi yoktu. Toprak dökmeye başlayınca vücudundaki elektriği toprak aldı ve kendine gelmeye başladı. Vücudunda yanıklar var ama çok şükür durumu iyidir.

Yılmaz Yıldırım, ilk müdahale ile oğlunu kurtardı.
Yılmaz Yıldırım, ilk müdahale ile oğlunu kurtardı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.