3.LİG

Birer ton buğday ve ayçiçeğine transfer oldu

Çanakkale'de, 2. Amatör Ligi B Grubu'nda mücadele eden Bolayır Gençlikspor, 32 yaşındaki orta saha oyuncusu Osman Yusufoğlu'nu, 1 ton buğday, 1 ton ayçiçeği ve 4 bin 500 TL değerinde sanal para karşılığında transfer etti.

Haber Merkezi DHA

Gelibolu ilçesindeki Bolayır Gençlikspor Kulübü ilginç bir transfere imza attı.

Asıl mesleği inşaat teknikerliği olan ve 10 yıldır amatör liglerde top koşturan orta saha oyuncusu Osman Yusufoğlu, 1 yıl önce Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe otoyol projesinde çalışmak üzere Bursa'dan Gelibolu'ya geldi. Evli ve 1 çocuk babası Yusufoğlu, futbol oynadığı Bursa Görüklü İpekspor'dan da lisansını aldı. Boşta olan Osman Yusufoğlu'na 2. Amatör Ligi B Grubu'nda mücadele eden Bolayır Gençlikspor'un ikinci başkanı Bayram Koç, geçen ocak ayında transfer teklifinde bulundu.

İlginç transfer teklifi

Koç, bir yıllığına transfer etmek istedikleri Yusufoğlu'na takımda forma giymesi için 1 ton buğday, 1 ton ayçiçeği ve 4 bin 500 TL'lik sanal para 'Ethereum' teklif etti. Teklifi ilginç bulan Osman Yusufoğlu, 2'şer ton buğday ve ayçiçeği istedi. Yapılan görüşmeler sonunda, Yusufoğlu kulübün ilk teklifini kabul etti."

"Buğday ve ayçiçeği cezbetti"

Bursa'da futbol oynamaya başladığını belirten Osman Yusufoğlu, "İş için Gelibolu'ya geldim. Burada güzel bir teklif aldım. Bu teklifi kabul etmemem imkansızdı. Ortada hem sanal para hem de buğday ve ayçiçeği vardı. Sanal paradan ziyade buğday ve ayçiçeği zaten beni cezbeden noktası oldu. Yöneticiler böyle bir teklifte bulundular. İlginç olacağını söylediler. Ben de teklifi kabul ettim" dedi.

"Köyün geçim kaynağı"

Bolayır Gençlikspor Kulübü İkinci Başkanı Bayram Koç ise "Türkiye'de bir ilk olsun diye köyün geçim kaynağı buğday ve ayçiçeği ile sanal para teklif ettik. Kendisi de kabul etti. Sanal paranın yanı sıra 1 ton ayçiçeği ve 1 ton buğdaya kendisini transfer ettik" diye konuştu.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Real Madrid, koronavirüsten ölenleri unutmadı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+