|

Naumoski'den Türkiye'ye mesaj var

Anadolu Efes ve Ülker'in efsane oyuncularından, Makedonya Basketbol Federasyonu Başkanı Petar Naumoski, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile ilişkilerini geliştirmek istediklerini ve her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

Yeni Şafak
12:23 - 30/04/2015 Perşembe
Güncelleme: 09:25 - 30/04/2015 Perşembe
AA

Geçen pazartesi günü yapılan seçimde oy birliği ile Makedonya Basketbol Federasyonu Başkanı seçilen Naumoski, yaptığı açıklamada, başkanlığı döneminde önceliğinin altyapıyı geliştirmek ve bu şekilde ülke basketboluna katkıda bulunmak olduğunu ifade etti.Basketbolculuk kariyerinde Efes Pilsen ve Ülkerspor'da da forma giyen Naumoski, "TBF ile ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Her türlü işbirliğine hazırım" dedi.Eski TBF Başkanı Turgay Demirel'in FIBA Avrupa Başkanı seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Naumoski, öte yandan, Harun Erdenay gibi Türk basketbolunun en önemli isimlerinden birinin TBF Başkanı olmasının kendisini mutlu ettiğini kaydetti.Maçları kaçırmıyor!

Naumoski, Türkiye Basketbol Ligi maçlarını seyredemese de Fenerbahçe Ülker, Anadolu Efes ve Galatasaray Liv Hospital'ın THY Avrupa Ligi maçlarını kaçırmadığını dile getirdi.Türk Hava Yolları ve Halkbank gibi Türk şirketlerinin Makedonya basketboluna yaptığı desteklere de değinen Naumoski, "Basketbolculuk kariyerimin büyük bir bölümünü geçirdiğim ve ikinci evim olan Türkiye'den sponsorların Makedonya basketboluna destek vermesi beni ayrıca mutlu ediyor" diye konuştu.Petar Naumoski kimdir?

Efes Pilsen ve Ülkerspor formaları da giyen 46 yaşındaki Petar Naumoski, pazartesi günü yapılan seçimde, 28 delegenin tamamının oyunu alarak federasyon başkanlığına seçildi.Türk vatandaşlığına geçerek Namık Polat ismini alan Makedonyalı eski oyun kurucu, ülkesinin basketbol federasyonunun 8. başkanı oldu. Naumoski, 22 yıllık kariyeri boyunca Efes Pilsen ve Ülkerspor'un yanı sıra İtalya'nın Benetton Treviso, Montepaschi Siena ve Olimpia Milano takımlarında da forma giydi.

#Makedonya Basketbol Federasyonu
#Basketbol
#Petar Naumoski
#Efes Pilsen
#Ülkerspor
9 yıl önce
default-profile-img