Sofuoğlu zirveye
EXTREME SPORLAR

Sofuoğlu zirveye

Yağmur nedeniyle yarım saat durdurulan yarışı Büyük Britanyalı Kyle Smith ve Gino Rea'nın ardından 3. sırada bitiren Kawasaki Pucetti pilotu Kenan Sofuoğlu, zirveye bir adım daha yaklaştı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Dünya Supersport Şampiyonası'nda mücadele eden Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Hollanda'da düzenlenen sezonun 4. yarışında 3. oldu. Hollanda'nın Assen kentiyle aynı adı taşıyan 4 bin 542 metrelik pistte koşulan sezonun 4. yarışı, 18 tur üzerinden yapıldı. Mücadeleye 3. sıradan başlayan Kawasaki Puccetti pilotu Kenan Sofuoğlu, iyi start alarak ilk virajı lider döndü. Fakat 5. turda Honda takımından Jacobsen, Kenan'ı geçerek liderliğe yükseldi. Bitime 10 tur kala başlayan yağmur nedeniyle motosikletlerin lastiklerinin değiştirilmesi için yarış durduruldu. Bu esnada ilk sırada bulunan Jacobsen, motosikletinin kontrolünü kaybederek düştü. Jacobsen, yarış durdurulduktan sonra düştüğü için yerini kaybetmedi. Yaklaşık yarım saat aranın ardından yeniden start verilen yarış, yağmur sebebiyle 6 tur koşuldu. Start sonrası liderlik, Kenan'ın takım arkadaşı Krummenacher'e geçti. 4 tur kala takım arkadaşını geride bırakan Kenan, ilk sıraya yerleşti. Randy Krummenacher'in düşerek 5. sıraya gerilemesiyle Kenan'ın arkasına gelen Jacobsen, milli motosikletçiyi de geçti ancak bitime 2 tur kala bir kez daha düştü. Kalan bölümde CIA Landlord Insurance Honda takımından Smith ve GRT takımından Gino Rea, Kenan'ı geçmeyi başardı. Bitiş çizgisine ilk sırada gelen Kyle Smith, sezonun ilk birinciliğini aldı. Büyük Britanyalı pilotun 0.8 saniye arkasındaki Gino Rea 2'nci, 2.4 saniye gerisindeki Kenan ise 3'üncü oldu. Kazaya rağmen yarışı 4. sırada tamamlayan Krummenacher, puanını 71'e yükselterek pilotlar klasmanının zirvesinde kalmayı sürdürdü. İsviçreli sürücüyü, 61 puanla Kenan ve 41 puanla Kyle Smith izledi. Dünya Supersport Şampiyonası'nın 5. yarışı, 1 Mayıs'ta İtalya'daki Imola Pisti'nde düzenlenecek.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Griezmann'a bir şey y...
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.