|

Bir dönemin efsanesi çok iddialı geliyor: Telefonunuzu bileğinizde taşımak ister misiniz?

Lenovo çatısı altında olan ve köklü telefon üreticileri arasında yer alan Motorola Global Tech World etkinliği kapsamında, bileklik modelinde telefon konsepti ile karşımıza çıktı.

12:04 - 26/10/2023 Perşembe
Yeni Şafak
 Motorola'nın poLED ekranlı telefonu
Motorola'nın poLED ekranlı telefonu

Yenilikçi ürünler ile karşımıza çıkmaya devam eden Motorola, bileğe saat gibi takılan telefon konsepti ile tekrar gündemde.

İlk olarak 2016’da gerçekleşen Lenovo Tech World etkinliği kapsamında çıkan Motorola'nın poLED ekranlı telefon konsepti, 2023 Lenovo Tech World etkinliğinde yenilendi.

Bileklik görünümünün yanı sıra bir Android cihaz olarak da görülen model, dikkat çeken özelliklere sahip.

Cihaz, katlanabilir esnek bir OLED ekran üzerine kurulu.

Yeni konsept Android olacak

Ters yöne katlanması sayesinde bilekte duruyor. Ayrıca rahat bir kullanım için kumaş yapılı bir arka yüzeye yer verilmiş.

Ek olarak Motorola, konsepte Android işletim sistemi ve selfie kamerası için ekran deliği koydu.

Yapay zeka özellikleri de tanıtıldı

Yeni konsept dahilinde bazı üretken yapay zeka özellikleri de tanıtıldı. Telefona eşlik eden MotoAI, kullanıcıların duvar kağıdını ve temasını kişiselleştirmesine olanak tanıyor. Böylece bir kıyafetin fotoğrafını çekip, ardından yapay zeka tarafından oluşturulan görüntüleri duvar kağıdınız olarak ayarlanabileceksiniz.

Şirketten yapılan açıklamada,
“Uyarlanabilir ekran konsepti, düz konumda standart bir Android telefon deneyiminden, bileğe takılan bir deneyim için sarılmaya ve çeşitli stand modlarında konumlandırılmaya kadar ayarlanabiliyor”
denildi.


#Motorola
#Cep Telefonu
#Akıllı Saat
7 ay önce