TeknolojiSpor yaparken AirPodsu patladı

Spor yaparken AirPods'u patladı

Şimdiye kadar birçok akıllı telefonun bataryası nedeniyle patladığını duymuş ve görmüştük. Bu sefer bir Apple ürünü olan AirPods kablosuz kulaklık patladı.

Mustafa KalkanYeni Şafak
James Colon, patlayan AirPods'u bu şekilde gösterdi.
James Colon, patlayan AirPods'u bu şekilde gösterdi.

ABD’de bir AirPods kullanıcısı kulaklıklarından bir tanesinin patladığını söyledi. Jason Colon isimli kullanıcı yerel bir haber kanalına röportaj vererek olayı anlattı.

  • Jason Colon, spor yaparken Airpods’unun sağ tarafından beyaz bir duman çıktığını belirtti. Bir egzersiz ekipmanının üzerine bırakıp yardım istemeye giden adam geri döndüğünde kulaklığın tamamen patladığını belirtti.

Apple AirPods ne kadar sağlıklı?
TEKNOLOJİ
Apple AirPods ne kadar sağlıklı?

Yerel televizyon kanalına yaptığı açıklamada, AirPods’un patlama anını görmediğini ancak kızardığını ve alev hasarının görülebildiğini söyledi. Colon, kulaklık o anda kulağında olmadığı için şanslı olduğunu belirterek diğer AirPods sahiplerine de dikkatli olmalarını tavsiye etti.

Daha önce Avustralya’da bir kablosuz kulaklığın uçuş sırasında patladığına dair bir haber yapılmıştı ancak o kulaklığın markası Apple değildi. Bu yaşanan olay AirPods’la ilgili ilk vaka diyebiliriz. Apple’dan bir sözcü iddiayı ciddiye aldıklarını ve bu konuyu araştıracaklarını söyledi.

REKLAM

AirPods tamir edilemiyor
TEKNOLOJİ
AirPods tamir edilemiyor

Bayern Münih'te Robben krizi çıktı
Spor

Bayern Münih'te Robben krizi çıktı

Beşiktaş'ın Bayern Münih'e mağlup olduğu maç sonrası konuşan Arjen Robben, mücadeleye yedek kulübesinde başlamasını eleştirdi.
1 yılda köşeyi döndü
Ekonomi

1 yılda köşeyi döndü

Denizli’de ticari nedenlerden dolayı cezaevine giren Mükerrem Güleç isimli kadın Çalışma ve İş Kurumu’nun hapishanelerde verdiği “girişimcilik” konferanslarında aldığı bilgilerle tahliye olur olmaz Girişimcilik Eğitim Sertifikasını alıp kendisine ait organik solucan gübresi tesisi kurarak hayata yeniden başladı.
Annesinin yaptığını görünce elleriyle yüzünü kapattı
Gündem

Annesinin yaptığını görünce elleriyle yüzünü kapattı

Mağazaya girip ürünlerden bazılarını eline alan Suriyeli anne ürünleri poşete doldurmaya başladı. Küçük çocuk annesinin yaptığından utanıp elleriyle yüzünü kapattı.
Çukur dizisinden tepki çeken sahneye özür geldi
Hayat

Çukur dizisinden tepki çeken sahneye özür geldi

Çukur son bölümünde yayınlanan trafik polisi sahnesi, sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Trafikte makas atarak ilerleyen Emrah Komiser'in kendisini durduran polis memuruna 'Haritadan yer seç' ifadesinde bulunması, izleyicilerin tepkisini çekti. Ay Yapım tepkiler sonrasında, Emrah Amir'in trafik polisinden özür dileme sahnesini yayınladı. İşte Emrah Komiser'in trafik polisinden özür dileme sahnesi...
Şenol Güneş: Şansımız kalmadı
Spor

Şenol Güneş: Şansımız kalmadı

UEFA Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu ilk maçında Beşiktaş, deplasmanda Bayern Münih’e 5-0 mağlup oldu. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulanan Teknik Direktör Şenol Güneş. "Şampiyonlar Ligi’nde şansımızın ortada kalmadığını düşünüyorum" sözlerini saf etti. Güneş ayrıca en üzgün olduğu durumu da anlattı.