Teknoloji Spor yaparken AirPodsu patladı

Spor yaparken AirPods'u patladı

Şimdiye kadar birçok akıllı telefonun bataryası nedeniyle patladığını duymuş ve görmüştük. Bu sefer bir Apple ürünü olan AirPods kablosuz kulaklık patladı.

Mustafa Kalkan Yeni Şafak
James Colon, patlayan AirPods'u bu şekilde gösterdi.
James Colon, patlayan AirPods'u bu şekilde gösterdi.

ABD’de bir AirPods kullanıcısı kulaklıklarından bir tanesinin patladığını söyledi. Jason Colon isimli kullanıcı yerel bir haber kanalına röportaj vererek olayı anlattı.

  • Jason Colon, spor yaparken Airpods’unun sağ tarafından beyaz bir duman çıktığını belirtti. Bir egzersiz ekipmanının üzerine bırakıp yardım istemeye giden adam geri döndüğünde kulaklığın tamamen patladığını belirtti.

Apple AirPods ne kadar sağlıklı?
TEKNOLOJİ
Apple AirPods ne kadar sağlıklı?

Yerel televizyon kanalına yaptığı açıklamada, AirPods’un patlama anını görmediğini ancak kızardığını ve alev hasarının görülebildiğini söyledi. Colon, kulaklık o anda kulağında olmadığı için şanslı olduğunu belirterek diğer AirPods sahiplerine de dikkatli olmalarını tavsiye etti.

Daha önce Avustralya’da bir kablosuz kulaklığın uçuş sırasında patladığına dair bir haber yapılmıştı ancak o kulaklığın markası Apple değildi. Bu yaşanan olay AirPods’la ilgili ilk vaka diyebiliriz. Apple’dan bir sözcü iddiayı ciddiye aldıklarını ve bu konuyu araştıracaklarını söyledi.

AirPods tamir edilemiyor
TEKNOLOJİ
AirPods tamir edilemiyor

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.