|
Deniz Baykal’a yapılan kaset kumpası sonrasında FETÖ Türkiye’deki siyaseti dizayn edebildi mi?

Ana muhalefet partisi, 2023 seçimlerinden sonra değişim dedi. Ancak temel konularda bir değişiklik yapamadı sadece isimler değişti. CHP’deki sözde değişim Deniz Baykal’a yapılan kaset kumpası sonrası başladı. FETÖ, CHP’ye operasyon yaparak Türkiye’deki siyaseti dizayn etmek istedi. Sonraki süreçlerde de buna göre kendi istedikleri isimleri getirmek istediler. CHP’de istediklerini sızmayı büyük oranda gerçekleştirdiler.

Günümüzde CHP’de bir değişim yok. CHP’nin tamamen HEDEP’leştiği DEM’leştiği bir süreç var. Ancak en önemlisi Türkiye’nin kurucusu olduğunu iddia eden parti bölücü parti ile iş birliği yapar duruma geldi. 31 Mart seçimlerinde Özel CHP’si ve İmamoğlu’nun PKK’nın uzantısı DEM örgütü ile yaptıkları anlaşmaya göre DEM Parti İstanbul’da aday çıkarmayacak, Ekrem İmamoğlu’na destek verecek. Mersin’de aday çıkarmayacak Vahap Seçer’e destek verecek. Çünkü Vahap Seçer birçok PKK ile iltisaklı ismi belediyede işe aldı ve her konuşmasında HDP’ye dolayısıyla Kandil’e selam çaktı. Böyle bir iş birlikleri var. Aynı şekilde Ekrem İmamoğlu’nun da İstanbul Belediyesi’nde işe aldığı PKK ile iltisaklı pek çok isim var. Özgür Özel CHP’sinin terör örgütü PKK’nın güdümündeki DEM Parti ile 2028 yılına kadar Türkiye’nin milli Güvenliğini tehdit edebilecek anlaşmalar yaptığı da ortaya çıktı.

DEM Parti ve CHP genel başkanı arasında yapılan görüşmelerde 2028’e kadar diyaloğun “üst düzeyde sürmesi” konusunda mutabakata varıldı, terör örgütünün belini kıran kayyumlar konusunda ise “ortak hareket etme” kararı çıktı. DEM Parti’nin özellikle 31 Mart yerel seçimleri sonrası olası kayyum atamalarına karşı Özel’den “tam destek sözü” aldığı bildirildi. Bu kapsamda İBB'ye işe alımlarda her 3 kişiden 1'inin DEM Parti’nin işaret ettiği isimlerden olması talebi kabul edildi. En önemlisi de terör örgütünün uzantısı olan sözde DEM örgütünün öne çıkmış bazı militanlarının CHP şapkası içinde seçime katılmaları konusunda anlaştıkları yönünde güçlü iddialar söz konusu?


31 MART YEREL SEÇİMLER ÖNCESİNDE CHP’DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ. ÖZEL VE İMAMOĞLU’NA ZEHİR ZEMBEREK ELEŞTİRİLER?

14-28 Mayıs seçimlerinde ağır bir yenilgiye uğrayan CHP’de yapılan Kurultay’da Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun yerine Özgür Özel Genel Başkanlığa seçilmişti. Özgür Özel’e İmamoğlu’nun verdiği destek Özel’in kazanmasında önemli bir rol oynamıştı. Ancak kısa bir sürede İmamoğlu Özgür Özel ve Kılıçdaroğlu arasında parti içinde ciddi sorun ve gerilimler günümüzde kılıçların çekildiği bir Genel Başkanlık savaşına dönüşmüş görünüyor. Kemal Kılıçdaroğlu'na yakınlığı ile bilinen Eren Erdem sosyal medya hesabından Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu’nu yönelik zehir zemberek ifadelerle sert bir şekilde eleştirdi. Eren Erdem partide Kurultay sonrası yaşananları “CHP’nin 100 yıllık tarihinde bir ilk’’ olarak niteleyip “Genel Başkan, Genel Merkez karar vermiyor; Bir Belediye Başkanı kimlerin büyükşehir, İl ve İlçe belediye başkanı olacağına karar veriyor’’ dedi.


EREN ERDEM ŞOK OLMUŞ?

CHP’de belediye başkan adaylarının belirlenmesi süreci devam ederken, parti içerisindeki derin kavga da deşifre oldu. Eren Erdem, CHP’nin bu yıl 100. yaşını kutladığını ifade ederek partinin bir kültürü ve gelenekleri olduğunu kaydetti. Eren Erdem, CHP tarihinde bir ilk yaşandığını söyleyerek, “Az önce aldığım bir bilgiyle adeta şok oldum!” dedi. Eren Erdem neden şok olduğunu şöyle açıkladı: “Sayın Genel Başkan kurultayda “adayları önseçim ile belirleyeceğiz” dedi. Hadi yapılmadı. Peki adaylar nasıl belirlenecekti? “Merkez yoklaması.” Yani; Genel Merkez ataması. Edindiğim bilgiye göre; İBB Başkanımız, bazı ilçe belediye başkanlarımızı aramış; “sizinle çalışmayacağız, filanca kişiyle çalışacağız” demiş. Lakin bu aranan ilçelerle ilgili; henüz MYK ve Parti Meclisi kararı yok. Ayrıca arayan kişi bir “belediye başkanı.” Yani kendisini atayan kurul “Parti Meclisi.” Partinin Genel Başkanlığı, Genel Merkez yöneticiliği, Parti Meclis üyeliği daha önce bu kadar aşağılandı mı? Hatırlamıyorum… Ha, şimdi birileri diyecek ki; “Ekrem bey Özgür bey ile istişare edip adaylarda uzlaşmış, öyle aramıştır…”Tüzüğümüze aykırı! Parti Meclisinde oylanması gerekiyor. Ne demek yani? Bir ilçe belediye başkanı aday yapılmayacaksa onu kim arar? Yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı arar… “Sizinle çalışmayacağız, X kişiyi uygun gördük” cümlesini bir başka atanmış BELEDİYE BAŞKANI kuramaz. Bu düpedüz, parti yönetimi üzerinde siyasi vesayet kurmaktır.” Eren Erdem köhnemiş kanun ve yasa tanımayan CHP zihniyetini açıkça itiraf edip deşifre edmiş.


ANKARA İSTANBUL GERİ ALINACAK TEREDDÜT YOK !

AK Parti Türkiye genelinde Belediye Başkan adaylarını geniş araştırma ve anketler sonucu bizzat parti tabanı ve milletimiz tarafından belirlenen milli ve yerli adaylardan oluşturdu. Örnek verecek olursak İstanbul’da Murat Kurum Ankara’da Turgut Altınok vs…

Özgür Özel CHP’si ise PKK terör örgütü ile iltisaklı DEM partili militanları CHP şapkası altında adayları arasında göstererek teröristleri meşrulaştırma gayreti içinde!. Özgür Özel CHP’si eğer bu şekilde terör örgütü bağlantılı militanları CHP şapkası altında aday olarak gösterirlerse bu ihaneti milletimiz asla affetmez sandıkta hesabını sorar. Böyle biline!

#politika
#kumpas
#kaset
#Deniz Baykal
#FETÖ
#CHP
#DEM Parti
3 ay önce
Deniz Baykal’a yapılan kaset kumpası sonrasında FETÖ Türkiye’deki siyaseti dizayn edebildi mi?
Ne olacak bu anne babaların hali?
Seçim sonrası ekonomide manzara nasıl?
Amerikan siyasetinin İsrail ‘trajedisi’
Jeopolitik sürpriz: ABD, Rusya ve İsrail nasıl anlaştı?
Nazlı seçmen günlerinde siyaset