Dünya Bangladeşlilerin tercihi de BİP oldu 92 basamak yükseldi

Bangladeşlilerin tercihi de BİP oldu: 92 basamak yükseldi

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın ‘yeni sözleşme dayatması’ sonrası yerli uygulama BİP’e olan yoğun ilgi ülke sınırlarını aştı. Türkiye'nin iletişim ve yaşam platformu BİP, Bangladeşli kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen uygulama oldu. BİP, uygulama mağazasında 92 basamak birden yükseldi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Bangladeşlilerin tercihi de BİP oldu: 92 basamak yükseldi
BİP

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın 2021 itibarıyla yeni kullanıcı sözleşmesini uygulamaya sokacak olması ve Türkiye'deki abonelerinin kullanabilmesi için 8 Şubat'a kadar kabul etme şartı koşması büyük tepki toplamıştı.

BİP son 6 günde 10 milyon kişi tarafından indirildi
EKONOMİ
BİP son 6 günde 10 milyon kişi tarafından indirildi

Bu kararın ardından milyonlarca kişinin tercihi Türkiye'nin iletişim ve yaşam platformu BİP olmuştu. BİP’e gösterilen ilginin sınırları Türkiye sınırlarını aştı. BiP, WhatsApp'ta mahremiyetin korunmasına ilişkin endişelerin ardından Bangladeşli kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen uygulama oldu.

WhatsApp krizi erteledi
TEKNOLOJİ
WhatsApp krizi erteledi

BİP'i kullanmanın WhatsApp'tan daha güvenli olduğunu düşündüklerini belirten Bangladeşliler, mahremiyet konusundaki endişelerinden dolayı BiP'e geçmeye karar verdiklerini söylüyor. Uygulama ülke bazında indirilme sayısı olarak son günlerde 92 basamak birden yükseldi.

BiP kullanım kılavuzu: BiP nasıl kullanılır, neler yapılabilir?
TEKNOLOJİ
BiP kullanım kılavuzu: BiP nasıl kullanılır, neler yapılabilir?

Türkiye sevgisi etkili oldu

Dakka Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Enstitüsünden Prof. Zerina Begüm, Bangladeşlilerin Türkiye hakkında olumlu düşüncelere sahip olduğunu dile getirdi. Begüm, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan duyguların, uygulamanın Bangladeş’te benimsenip kullanılmasında büyük rolü olduğunu söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.