|

Terör finansmanı ABD yine kesenin ağzını açtı: PKK/YPG'ye 156 milyon dolar fon sağlandı

Terör finansmanı ABD, yine kesenin ağzını açtı. 2024 savunma bütçesinde terör örgütü PKK/YPG'nin faydalanacağı fona 156 milyon dolar ayrıldı. ABD kongresinde kabul edilen söz konusu savunma bütçesinde bu fonun, ABD'nin "Suriye Demokratik Güçleri (SDG)" adıyla andığı PKK/YPG'ye "DEAŞ'la mücadele ve DEAŞ'lı tutukluları belli hapishanelerde tutması" gibi sebeplerle tahsis edildiği belirtildi.

09:22 - 15/12/2023 Cuma
AA
Terör finansmanı ABD yine kesenin ağzını açtı
Terör finansmanı ABD yine kesenin ağzını açtı

ABD Kongresinde kabul edilen 2024 savunma bütçesinde Irak ve Suriye'de DEAŞ'la mücadele fonuna toplam 398 milyon dolar ayrıldı, terör örgütü PKK/YPG'nin de faydalanacağı Suriye bölümüne 156 milyon dolar tahsis edildi.


Beyaz Saray'a gönderilen 2024 savunma bütçesinde ağırlıklı olarak PKK/YPG'nin faydalandığı, Suriye'ye ayrılan fon, 2023'e kıyasla 9 milyon dolar azaltılarak 2024 yılı için 156 milyon dolar olarak belirlendi.

Söz konusu savunma bütçesinde bu fonun, ABD'nin "Suriye Demokratik Güçleri (SDG)" adıyla andığı PKK/YPG'ye "DEAŞ'la mücadele ve DEAŞ'lı tutukluları belli hapishanelerde tutması" gibi sebeplerle tahsis edildiği belirtildi.


ABD Başkanı Joe Biden'ın imzasının ardından savunma bütçesinin yasalaşması bekleniyor.#ABD
#terör
#finans
4 ay önce