Ekonomi THYde üç yıllık toplu sözleşme

THY’de üç yıllık toplu sözleşme

THY ve Hava İş Sendikası 3 yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzaladı. Çalışanlarına enflasyonun üzerinde zam verecek olan THY, 5 bin liralık seyyanen ödeme de yapacak.

Yasin Yılmaz Yeni Şafak
M. İlker Aycı(Solda) ve Ali Kemal Tatlıbal (Sağda)
M. İlker Aycı(Solda) ve Ali Kemal Tatlıbal (Sağda)

Türk Hava Yolları (THY) ile Hava İş Sendikası arasında bir süredir devam eden Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri, dün imzalanan anlaşmayla sona erdi. Türk Hava Yolları Genel Yönetim Binası’nda düzenlenen törende sözleşmeyi, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ile Hava İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal tarafından imzaladı.

3 yıl süreli anlaşma çerçevesinde personel maaşlarına; 2019'un birinci 6 ayı için enflasyon+ yüzde 2, ikinci 6 ayı için enflasyon+ yüzde 1,5, 2020'nin ilk 6 ayı için enflasyon+ yüzde 2, ikinci 6 ayı için enflasyon+ yüzde 1,5, 2021'in ilk ve ikinci dönemleri içinse enflasyon+ yüzde 1 oranlarında zam yapılması kararı alındı. Ayrıca, çalışanlara seyyanen net 5.000 TL tutarında da ödeme yapılmasına karar verildi.

ÇALIŞANLARIMIZI MUTLU ETMEK GÖREVİMİZ

  • THY Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker Aycı; “Markamızı büyüten en önemli faktör hiç şüphesiz gece gündüz demeden, bu milli duyarlılıkla çalışan büyük Türk Hava Yolları ailesinin çok kıymetli çalışanları. ‘Bu ailenin her bir ferdini memnun etmek boynumuzun borcudur. İnşallah yeni evimiz İstanbul Havalimanı’nda daha nice büyük başarılara hep birlikte imza atacağımızın sonsuz inanç ve heyecanını yaşıyoruz” dedi. Hava İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal ise “Bir süredir devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini ortak memnuniyet paydasında sona erdirip, bugün imza altına almış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Benzin ve motorine zam geldi
EKONOMİ
Benzin ve motorine zam geldi
Ankara'da cuma namazı saat kaçta?
Gündem

Ankara'da cuma namazı saat kaçta?

Müslümanlar için büyük öneme sahip olan mübarek cuma namazı bu hafta da büyük bir katılımla kılınacak. Cuma namazına gidecek olanlar Ankara'da cuma saatini arıyor. Camileri dolduracak cemaat Ankara'da cuma namazı saat kaçta? sorusunun cevabını merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığının takvimine göre, Ankara'da cuma namazı saat 12.53'te.
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.