Gündem 330 yıllık kızılçam ağacı binanın balkonundan geçiyor

Manisa'da ​330 yıllık kızılçam ağacı binanın balkonundan geçiyor - Manisa haber

330 yıllık kızılçam ağacı binanın balkonundan geçiyor

Manisa'da 330 yıllık ağaç görenleri hayrete düşürüyor. 3 asırlık kızılçam ağacının kolları, binanın ikinci ve üçüncü katının balkonundan geçerek terasa çıkıyor.

Halil Akkoç Yeni Şafak
Manisa'da 330 yıllık ağaç kesilmeyince ortaya bu manzara çıktı.
Manisa'da 330 yıllık ağaç kesilmeyince ortaya bu manzara çıktı.

Manisa'da binasının içinden geçen ağaç görenleri şaşkına çeviriyor.

Manisa'nın Merkez Yunusemre ilçesi Barbaros Mahallesi'nde Saruhanbey İlim, Kültür ve Eğitim Vakfı'nın bitişiğinde bulunan 330 yıllık kızılçam ağacı, 4 katlı binanın içinden geçiyor.

"Binanın projesini değiştirdik"

Saruhanbey İlim, Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Eyüp Saraçoğlu, Yenisafak.com'a yaptığı açıklamada, "2006 yılında bina yapıldı. Ağacı kesmemek için inşaat plan ve projesi değiştirildi ve plan geriye çekildi. İnşaat alanının, ağacın köküne zarar vermemesi için dışında bırakıldı. Ağacın köklerinin binanın temel tarafında olmadığını, bahçesinde kaldığını gördük. Ağaç sadece balkondan geçiyor" dedi.

3 asırlık kızılçam ağacı binanın balkonundan geçiyor.

Ağacın boyunun 16 metre, gövde çapı 320 santimetre olduğunu belirten Saraçoğlu, "5-6 yıl önce yapılan kontrolde ağacın 325 yaşında olduğu tespit edilmişti" dedi.

Bu ağaçlar görenleri şaşırtıyor
GÜNDEM
Bu ağaçlar görenleri şaşırtıyor

30 yıllık ağaçları binanın içinde bıraktı
GÜNDEM
30 yıllık ağaçları binanın içinde bıraktı
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.