Gündem Adli Tıp önünde en acı bekleyiş

Adli Tıp önünde en acı bekleyiş

Atatürk Havalimanı'nda 36 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının ardından gece saatlerinde Adli Tıp Kurumu önüne cenazeleri teslim almak için gelen ailelerin acılı bekleyişi devam ediyor.

Haber Merkezi DHA
Terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, cenazeleri teslim almak için bekleyişini sürdürüyor.
Terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, cenazeleri teslim almak için bekleyişini sürdürüyor.
Terör saldırısında hayatını kaybedenlerden 18 kişinin cenazesi, işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi. Cenaze araçlarının çıkışı sırasında ölenlerin yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Saldırıda hayatını kaybeden diğer 18 kişinin Adli Tıp'taki işlemleri sürüyor, 3 teröristin cesedi de Adli Tıp Kurumu'nda bulunuyor.

"10 gün sonra düğünü vardı"

Saldırıda hayatını kaybeden Havalimanı TGS çalışanı Yusuf Hazinedaroğlu'nun nişanlısının annesi, "Servis beklemeye çıkmışlar. Mesaiye kalsalar çıkmayacaktı o çocuklar oradan. 10 gün sonra düğünü var. Cenaze Büyükçekmece'den kaldırılacak. Şimdi oraya götürüyoruz" diye konuştu.

10 gün sonra düğünü vardı hain saldırıda öldü
OYNAT 02:20
10 gün sonra düğünü vardı hain saldırıda öldü
Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen saldırıda hayatını kaybeden Yusuf Haznedaroğlu'nun 10 gün sonra evleneceği öğrenildi. Haznedaroğlu'nun havalimanında çalıştığını belirten kayınvalidesi, damadının mesai bitimi sonrası servis beklerken saldırının gerçekleştiğini söyledi.


"Ateş düştüğü yeri yakıyor"


Hazinedaroğlu'nun yakını Tayyar Işıksaçan da, "36 yaşında Yusuf Hazinedaroğlu. Mesaileri bitiyor ve kapının önüne çıkıyorlar. Yanındaki arkadaşı yaralı ve bugün ameliyata alacaklar. Yusuf ile ilgili aldığımız son bilgi kendisiniz taşıyan taksiciye ulaştık. Durumunun çok ağır olduğunu hastaneye bıraktığını söyledi. Hastaneyle irtibata geçtiğimizde ise öldüğünü ve Adli Tıp'a götürüldüğünü öğrendik. Yaşadığımız olaylar çok doğru şeyler değil. Ülke çok önemli bir süreçten geçiyor. Tam komşularımızla aramızı düzelttiğimiz dediğimiz hadi bir bayram sevinci yaşayalım dediğimiz zamanda böyle bir şey ile karşılaşmak çok üzücü. İstanbul gibi büyük bir metropolde uluslar arası bir havaalanında çok şeyleri düşünmemiz lazım. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Burada anneler var babalar var. Bizler akrabaları buradayız. 36 tane can var. Hastanelerde yaralılar var. Sayının artmaması tesellimiz olacak. Bayram üzeri insanın yüreği yanar ya hepimizin yüreği yanıyor. Hepimizin başı sağ olsun. Biz 36 yaşında gencecik canımızı kaybettik" dedi.

Yine zaman ayarlı alçaklık

"Bir sürü insanın canı yandı"

Hayatını kaybeden taksi şoförü Mustafa Bıyıklı'nın üvey kızı Öznur Buzakçı ise, "Cenazemizi bulduk ve bugün alındı. Diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Bir sürü insanın canı yandı. Şu mübarek günde herkesin canını yaktılar. Böyle bir adalet yok. Şu halimize baksanıza, binlerce insanın canı yandı. En son iki üç gün önce görüştük, yemek yedik içtik. Bu olaylar olunca aramaya başladım, açmıyor telefonunu. Hemen Bakırköy Devlet Hastanesi'ne gittik. Hastaneleri araştırdık. Hiçbir şekilde haber alamadık. En son umudumuz burasıydı. Buraya geldim sabaha kadar bekledim. Burada olmasını istemiyordum ama burada çıktı" ifadesini kullandı.
Adli Tıp Kurumu önünde cenazelerini teslim almayanların bekleyişi devam ediyor.

Havalimanı saldırısında hayatını kaybedenlerin kimlikleri belli oluyor

Patlamanın şiddeti gün ağarınca ortaya çıktı


Saldırıdan hemen sonra kaydedildi
OYNAT 02:44
Saldırıdan hemen sonra kaydedildi
Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen saldırıdan hemen sonra çekilen amatör görüntüler panik halini ortaya koydu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.