Gündem AK Partiden festival genelgesi

AK Parti'den festival genelgesi

AK Parti, belediye başkanlarını yaz aylarında düzenlenen festivallerle ilgili uyardı. AK Parti Genel Merkezi tarafından partili belediyelerin organize ettiği festivallere ilişkin öneri ve uyarıların yer aldığı bir genelge gönderildi.

Fazlı Şahan Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

BAŞKANLARA GÖNDERİLDİ

Başkanlara gönderilen genelgede özetle şu uyarılar yer aldı: “Etkinliklerde belediye bütçesinden harcanan yüklü giderler toplum tarafından kabul görmemekte ve eleştirilerin odağı olmaktadır. Bu etkinliklere; konser verme ve şov amaçlı olarak davet edilenler arasında AK Parti’nin değerleriyle, misyonuyla ve davasıyla bağdaşmayan isimlere rastlanılmaktadır. Ortaya çıkan görüntü toplum tabanından da yoğun eleştiri almaktadır.”

İSRAFA MEYLETMEYİN

“Belediyelerimizin bu tarz görüntülerden uzak durmalarını, israfa ve gösterişe meyletmemelerini misyonumuzu rencide edecek organizasyonlara asla girmemelerini özellikle hatırlatmak istiyoruz. 15 Temmuz darbe girişiminin milletimizce bertaraf edildiği günü, hafızalarımızda canlı tutmak ve aziz şehitlerimizi rahmetle anmak adına yapılan programlarda da her türlü titizliğin gösterilmesi gerekmektedir. 15 Temmuz’u anma programlarına davet edilen isimler dikkatlice seçilmelidir. Aziz şehitlerimizin ruhunu incitecek organizasyonlardan uzak durmalıyız.”

Çavuşoğlu: Ne yapabileceğine ancak Türkiye karar verir
GÜNDEM
Çavuşoğlu: Ne yapabileceğine ancak Türkiye karar verir
Abone Ol Google News
Rusya'nın Libya'daki son adımları: Moskova ikinci bir Suriye savaşı yaşamak istemiyor
Dünya

Rusya'nın Libya'daki son adımları: Moskova ikinci bir Suriye savaşı yaşamak istemiyor

Türkiye'nin Libya'da meşru hükümete verdiği askeri desteğin ardından, Trablus'taki savaşın dengesi tamamen değişti. Libya ordusu, Trablus'un batı kıyılarını ve stratejik Vatiyye Üssünü ele geçirirken, Hafter saflarındaki 2 binden fazla Rus paralı asker de şehrin güneybatısından çekilmek durumunda kaldı. Rus askerlerinin ve savaş uçaklarının Libya'nın merkezinde yer alan Cufra Hava Üssü'ne konuşlandırılması, "Moskova'nın Libya stratejisi değişiyor mu?" sorusunu da beraberinde getirdi. Uzmanlara göre, Suriye'de uzun ve maliyetli bir savaş yaşayan Rusya, Libya'da benzer durumu yaşamak istemiyor ve Birleşik Arap Emirlikleri, başkentin güneyinde Wagner'in boşluğu doldurmaya çalışıyor.
Türkiye'nin büyük bölümü sağanak yağışlı: Akşam saatlerine kadar etkili olacak
Gündem

Türkiye'nin büyük bölümü sağanak yağışlı: Akşam saatlerine kadar etkili olacak

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin büyük bölümü sağanak yağışlı. Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi gök gürültülü sağanak yağışın etkisi altında. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde ise lodos etkili olacak. Yağışlar akşam saatlerine kadar devam edecek.
Marmaray hattı ile ilk ihracat treni Almanya’ya ulaştı
Ekonomi

Marmaray hattı ile ilk ihracat treni Almanya’ya ulaştı

Marmaray ile ilk ihracat treni Almanya’nın Duisburg kentine ulaştı. İhracatı gerçekleştiren Mars Logistics, uluslararası yük taşımacılığında Marmaray hattını ilk kullanan ve Avrupa’ya ulaşan ilk firma olduğunu açıkladı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.