Gündem Arnavutköyde çocuk atölyesi heyecanı

Arnavutköy’de çocuk atölyesi heyecanı

Arnavutköy Belediyesi, çocuklara eğlenceli eğitim verecek çocuk atölyesini hayata geçirdi. 4-12 yaş arası çocukların katılacağı atölyede, eğitimler ücretsiz olacak. Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, “Herkes faydalanabilecek ama yoğunluğu önlemek maksadıyla randevu usulü ile çalışacağız” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Arnavutköy’de çocuk atölyesi heyecanı  ​
Çocukların ebeveynleri ile birlikte zaman geçirebilmeleri için “Ebeveyn-Çocuk” atölyelerine ağırlıklı olarak yer veriliyor.

Arnavutköy’de bir AVM içerisinde çocuk atölyesi açıldı. Atölyede bulunan 13 farklı etkinlik ile 4 -12 yaş aralığındaki çocuklar ve aileleri zamanı verimli ve faydalı değerlendiriyor. Çocukların ebeveynleri ile birlikte zaman geçirebilmeleri için “Ebeveyn-Çocuk” atölyelerine ağırlıklı olarak yer veriliyor. Çocuklar için, sanatsal, bilişsel, ruhsal, fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlayarak, kişisel beceriler kazandırma amacı ile planlanan atölyede, belirli zamanlarda psikologlar tarafından psikolojik danışmanlık hizmeti de verilecek.

ÇOCUKLAR İÇİN BİRÇOK ALAN BULUNUYOR

  • Açılış sonrası atölyeyi gezen Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, “Çocuk atölyemiz farklı branşlarda çocuklarımıza ebeveynleriyle beraber etkinlik imkanını sunan güzel bir kuruluş. Alanın içerisinde çocuklarımızın hoşuna gideceği ve kullanacağı birçok alan bulunuyor. Bunlardan en önemlisi zeka atölyemiz yer alıyor. Çocuklarımızın gelecek hayatında onların becerilerini geliştirmek ve onları daha verimli hale getirecek, keşfedemedikleri yönlerini ortaya çıkaracak birçok alanda burada hem eğlenecek, hem de öğrenecekler. Herkes faydalanabilecek ama yoğunluğu önlemek maksadıyla randevu usulü ile çalışacağız. Pandemiden dolayı daha dikkatli hizmet almalarını sağlıyoruz” dedi.

Atölyeyi çok sevdiğini söyleyen Arda Kaya, “Burada böyle şarkılar var, satrançlar var. Bunları da böyle boyadıktan sonra içine çiçekler koyuyoruz. Bunları boyayarak ve akıl zeka oyunları oynayarak zaman geçiriyorum. Heyecanlıyım, haftada 2 kere geleceğim buraya” diye konuştu.

Atölyeye daha sık gelmek istediğini belirten Yusuf Ömer Önder ise “Oyun, satranç ve arkadaşlarımla oynuyorum. Şu anda burada legolarla ev yapıyorum. Hocalarımı çok seviyorum ve buraya da çok sık gelmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.