GündemAvukatı da FETÖdengözaltında

Avukatı da FETÖ’den gözaltında

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, FETÖ’den gözaltına alındı. Çelik, Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresinde veya partisinde bulunan FETÖ’yle bağlantılı 5. isim. Terör örgütünün avukat yapılanması kapsamında Ankara’daki adresinde yakalanan Çelik’in ismi, çelenk olayında şehit yakınları hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla duyulmuştu.

Mustafa Sait ÖzkanYeni Şafak
Kılıçdaroğlu'nun avukatı da FETÖ’den gözaltında
Kılıçdaroğlu'nun avukatı da FETÖ’den gözaltında

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ’nün avukat yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı. Etrafı FETÖ üyeleri ve aklıyla kuşatılan CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Bylock’çu Fatih Gürsul’dan sonra, avukatı Celal Çelik de FETÖ soruşturmasında şüpheli oldu. Kaset kumpasıyla CHP koltuğuna oturtulan Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını yapan Celal Çelik hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

PARTİDE FAAL GÖREVLİ

Aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi de olan eski hakim Celal Çelik, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ’nün avukat yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Ankara’daki adresinde gözaltına alındı. Çelik’in FETÖ’nün kamuoyunu etkilemeye yönelik örgütsel tavırlarına destek verdiği belirlendi. Şüphelinin sorgulanmak üzere İstanbul’a getirileceği öğrenildi.

REKLAM

Avukat Celal Çelik

ŞEHİT AİLESİNE SUÇ DUYURUSUNUN ALTINDA O VAR

Şüpheli avukat Celal Çelik’in ismi son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Samsun’da Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın’ın cenazesine gönderilen CHP çelenkleri şehit yakınları tarafından istenmeyip boş bir bahçeye atılınca, Kılıçdaroğlu adına Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na şehit yakınları hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla duyulmuştu.

TASFİYE BAŞLADI AVUKAT OLDU

Gözaltına alınan Çelik, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olduğu belirlenirken, 1999 yılında hakim olan Çelik, 2001 yılında Isparta Hakimi olarak atandı. Kırıkkale Çerkeş ve Yargıtay Tetkik Hakimi olarak görev yapan Çelik, 2011’de hakimlikten istifa etti. Çelik, kendi özgeçmişinde “Hakimlik mesleğinden istifa ettikten kısa bir süre sonra CHP Tüzel Kişiliği’nin ve sayın genel başkanın avukatlığını üstlenmiştir” ifadelerini kullanıyor. 

REKLAM

Düzgün bir avukat!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, avukatı Celal Çelik’in, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmasına ilişkin, “Hayatım boyunca hep demokrasiyi, insan haklarını savundum. Hayatım boyunca elimde bilgi ve belge olmadan hiç kimseyi suçlamadım. Ama bugün yapılanlar demokrasi adına yüz karası şeyler. FETÖ ile mücadele adı altında yapılan mücadele sadece ve sadece FETÖ’ye destek mücadelesidir. Bir avukat, düzgün bir avukat, Yargıtay’da FETÖ’nün egemen olduğu günlerde istifa etmek zorunda kalan bir avukat. FETÖ’nün oradaki egemenliğine isyan edip istifa eden bir insan. Akıl tutulması var, ne diyebilirim” değerlendirmesinde bulundu.

REKLAM

TIR ihanetiyle ilişkili

Gözaltına alınan Celal Çelik’in ardından gözler CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na çevrildi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başdanışmanı Fatih Gürsul, örgütün kriptolu mesajlaşma uygulaması Bylock kullanıcısı olduğu ortaya çıkmış ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Gürsul’un ayrıca MİT TIR’larının durdurulmasını sevk ve idare eden sivil imamlardan ‘Cemil’ kod Süleyman Gürbüz, FETÖ’nün siyaset ve medya imamı Ahmet Hamdi Parlak’ın yer aldığı 3 kişilik özel ‘GM’ (Genel Müdürler) adlı Bylock grubunda yer aldığı belirlenmişti.

Çevresini kuşattılar

Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ile ilişkisi bununla da sınırlı kalmıyor. Kılıçdaroğlu’nun bir dönem danışmanlığını yapan Murat Aksoy da FETÖ’nün medya yapılanması davasının sanıklarından sadece biri. Hakkında “Darbe girişimi” soruşturmasında da iki kez ağırlaştırılmış müebbet isteniyor. 1 Kasım 2015’teki genel seçim sonrasında Halk TV’de, “Darbe seçeneği konuşuluyor” ifadelerini kullanmıştı. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, Parti Meclisi’ne anahtar listeye koyarak aday gösterdiği ancak delegelerin seçmediği Prof. İştar Gözaydın da FETÖ’den gözaltına alınıp tutuklanmıştı. CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu da MİT TIR’ları görüntülerini Cumhuriyet Gazetesi’ne servis etmekten 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

REKLAM

FETÖ’nün YARSAV’ına 17 bin lira bağış!

Celal Çelik’in, FETÖ’nün arka bahçesine dönüşen YARSAV (Yargıçlar ve Savcılar Birliği) ile de yakın ilişkide olduğu ortaya çıktı. KHK ile kapatılan YARSAV’ın eski Başkanı Murat Arslan hakkında iddianamede Çelik’in YARSAV’ın hesabına 17 bin lira para yatırdığı tespit edildi. Söz konusu transferin 24 Eylül 2014’te yapıldığı belirlendi. Yargıtay’daki tetkik hakimliği görevinden 24 Ekim 2011’de istifa ettiği belirtilen Çelik’in, söz konusu transfere ilişkin “alkolün etkisiyle” para yardımı yapmayı kabul ettiği beyanı da iddianamede yer alıyor. İddianamede, tanık olarak ifadesine başvurulan Çelik, şu beyanda bulunuyor: “Murat Arslan derneğin mali olarak çok zor durumda olduğunu söyleyerek benden espriyle karışık yardım etmiyorsun diyerek takıldı. Ben de alkolün etkisiyle, ‘Tamam 20 bin veririm’ demişim. Ertesi gün kendime geldiğimde ne yaptım diaye düşündüm ancak verdiğim sözü de çiğnememek için banka hesabımda bulunan 17 bin lirayı YARSAV’ın dernek hesabına bağış olarak yatırdım.”

REKLAM

Hakaretler yağdırmış

Celal Çelik, sosyal medya hesaplarından da FETÖ jargonuyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretler yağdırdığı belirlendi.

Bayern Münih-Beşiktaş
Spor

Bayern Münih-Beşiktaş

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağı Bayern Münih maçının ilk 11'leri belli oldu. Alman ekibinde Robben ve Ribery 11'de yer almadı. Şenol Güneş, stoper ikilisini Pepe-Vida yaparken sağ bekte Adriano'ya şans verdi. Tecrübeli teknik adamın forvetteki tercihi ise Vagner Love oldu.
Cenk Tosun'dan Bayern maçı öncesi Beşiktaş paylaşımı
Spor

Cenk Tosun'dan Bayern maçı öncesi Beşiktaş paylaşımı

Beşiktaş'ın Bayern Münih'le oynayacağı maçı öncesinde siyah beyazlıların eski oyuncusu Cenk Tosun, paylaşımda bulundu. Beşiktaş'a başarılar dileyen yıldız isim, "Kalbim ve dualarım sizinle" ifadelerini kullandı.
'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'
Dünya

'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'

Yeni Şafak muhabiri Yılmaz Bilgen, terör örgütü PKK/PYD'yi desteklemek amacıyla Şii milislerin Afrin'e girmesine ilişkin "Şii milislerin bölgeye girişi, kampanya şeklinde köpürtülüyor. Reuters da bunun üstlenicisi konumunda. Bu PKK'yı koruma kalkanı. Bence hak ettiğinin çok üzerinde değer vererek, hadiseyi olduğundan farklı göstermeyi amaçlıyorlar. Bu girişimlerle, ölmek üzere olan PKK'ya suni tenefüs yapıyorlar. Paniğe kapılacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.
Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi
Spor

Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi

Beşiktaş, UEFA'daki uzatmalı cezası sebebiyle Bayern Münih maçına taraftar götürmeme kararı almıştı. Ancak Almanya'da yaşayan Türk taraftarlar Bayern Münih taraftarları arasında maç izlemek için stadyumun belirli bölümlerinden bilet aldı.
İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası
Gündem

İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısından sonra açıkladığı seçim ittifakının adının ‘Cumhur ittifakı’ olacağının belli olmasının ardında gözler yarın Meclis’e sunulacak 26 maddelik teklife çevrildi. İşte son gelen bilgilere göre 2019’da sandıkta karşımıza çıkması muhtemel oy pusulası da böyle şekillenebilir…