Gündem Beylikdüzüne metro gelecek

Beylikdüzü’ne metro gelecek

AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, Metrobüs’le aşılan ulaşımdaki sıkıntının ilçeye uzanacak metro ile tamamen son bulacağını söyledi. Yeni Şafak’a konuşan Işık, “İlçemize İstanbul’un en büyük park alanını kazandıracağız. Bilim ve teknoloji üniversitesi kuracağız” dedi.

Fatih Özer Yeni Şafak
AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, sahada teveccühle karşılandığını ve vatandaşların sorunlarını bire bir dinlediğini söyledi.
AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, sahada teveccühle karşılandığını ve vatandaşların sorunlarını bire bir dinlediğini söyledi.

AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, Beylikdüzü’nde atılacak adımları ve belirlenen yol haritasını Yeni Şafak’a anlattı. İstanbul’un en genç belediye başkan adayı olan Işık, “Sahil, spor ve ulaşım alanında hayata geçirilecek yeni projelerle birlikten ilçe hak ettiği noktaya taşınacak” dedi. CHP’li Beylikdüzü Belediyesi’nin 600 milyon lira borcu olduğunu belirten Işık, bu borçlara rağmen ilçede yatırımın yapılmadığını vurguladı.

HEDEFİMİZ KALICI PROJELER

Kısa süreli proje üretmek yerine uzun vadeli projeler üzerine çalışma yaptıklarını söyleyen Işık, “Genel geçer projeler üretmek yerine kalıcı projeler üretmeyi hedefliyoruz. İlçemiz İstanbul’un en çok göç alan bölgelerinin başında yer almaktadır. Bu nedenle hayata geçirmek istediğiniz çözümlerde uzun vadeli olmalıdır” dedi. Işık, nüfusun 5 yılda iki katına çıkması ve yapılan düzensiz yapılaşmanın beraberinde bir kaosu getirdiğini söyledi.

GÜZERGÂH BELİRLENDİ

  • Ulaşımda ciddi sıkıntılar yaşanırken Beylikdüzü’ne kazandırılan metrobüs ile bir kısmının aşıldığını kalan kısmının ise yeni gelecek metro ile aşılacağını söyleyen Işık, “Metronun güzergâhı belirlendi. Hem ulaşım rahatlayacak hem de vatandaşlarımız bir yer den başka bir yere rahat bir şekilde gidebilecekler” dedi. 2019 yılına gelinmesine rağmen şu anda Beylikdüzü’nde 1980’li yılların yaşandığını vurgulayan Işık, “Sorunların giderilmesi için kalıcı çözümler üretilecek. Bunların başında ulaşım geliyor. İnsanlar evlerine giderken E-5’de ciddi zaman kaybı yaşıyor. Buna karşılık ilçeye iki yeni giriş noktası açılacak. Mevcut trafiğin tıkandığı noktalara altgeçit ve tünel çalışmaları yapılarak mevcut trafik rahatlatılacak” ifadelerini kullandı.

ZAMAN YOLLARDA HARCANIYOR

Işık “Buradaki temel sorun nüfus artışı oranına göre şu an ki belediye bir çözüm üretmedi. Yönetim yol, yatırım, kavşak, okul ve park gibi insanın asli olarak alacağı hizmetler noktasında yetersiz kaldı. İlçedeki trafik inanılmaz derecede sıkışmış durumda. İnsanlar zamanını yollarda geçirmek zorunda kalıyor” dedi. Işık, “İstanbul’da en genç belediye başkanı olmam vatandaşlarımızın da dikkatini çekti. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden birinde eğitimini tamamlayarak İngiltere’de yüksek lisansımı yaptım. Eğitimimin bir kısmını yurt dışında yapsam da siyasetten kopmadım. Siyasetin içerisinden gelen bir kişiyim. Bu da vatandaşlar tarafından benimsenmemi ve desteklenmeme vesile oldu” şeklinde konuştu.

İSTANBUL'UN EN BÜYÜK PARKI

  • AK Parti belediyeciliği döneminde 1 milyon metrekarelik park yapılması için kolların sıvandığını söyleyen Mustafa Necati Işık, “İlçedeki yaşam vadisinin yapılması için her türlü altyapı ve üstyapı çalışmaları hazırlandı. Ancak CHP döneminde bu parkın sadece yüzde 15’i açıldı. Biz yönetimi devraldığımız zaman bu parkın tamamını vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Burası İstanbul’da yapılması planlanan en büyük park alanıdır” dedi. CHP’li Ekrem İmamoğlu yönetiminin ilçedeki kat sayısını da yükselterek şehrin nefes almasının önüne geçtiğini ifade eden Işık, “AK Parti Belediyeciliği dönemimizde kat sınırı 10 olarak belirlenmişti. Ancak CHP yönetimi bu sınırı ortadan kaldırdı şu anda bu sınır 18 katı geçmiş durumda. Bu sorun çözülerek tekrar kendimize yakışır ve ilçenin mimarisini koruyacak şekilde projeler üretilecek. Bu projeler ise yatay mimari göz önüne alınarak yapılacak” şeklinde konuştu.
  • MİNİK DOSTLARA HASTANE
  • AK Parti Beylikdüzü Adayı Işık,“Bugün Bakırköy’den Silivri’ye kadar bir hayvan hastanesi yok. İlçemize bir hayvan hastanesi kazandıracağız. Buradaki minik dostlarımızın da bakıma ihtiyacı var. Onlara da hak etikleri yaşam hakkını sağlayacağız. İlçemizde yaşayan her canlı için muhteşem bir gelecek vaat ediyoruz. 1 Nisan 2019 itibariyle önümüzdeki 5 yıllık süreçte Beylikdüzü’nün çehresi değişecek” ifadelerini kullandı.

BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ KURULACAK

Beylikdüzü’nün genç bir nüfus yapısına sahip olduğunu söyleyen Işık, “Yapılacak yatırımlarda gençlerimizi öncelik sırasına aldık. İlçemize bir bilim ve teknoloji üniversitesi kazandıracağız. Üniversite içinde teknopark atölyeleri ve bilim laboratuvarları yer alacak. Burada gençlerimiz kendi icatlarını ortaya koyacağı atölyelere de yer vereceğiz. Biz icat çıkaran yeni nesilleri destekliyoruz. İlçemiz bilim ve teknoloji üssü haline gelecek. Oluşturulacak marka vizyonuyla birlikte İstanbul’un üst sıralarına çıkacağız” şeklinde konuştu.

ULAŞIMA DENİZ OTOBÜSÜ DESTEĞİ

  • İlçenin bir yarımada olmasına rağmen denizin kullanılmadığını vurgulayan Işık, “Vatandaşımızı denizle buluşturacağız. Metrobüsten inen bir kişi hafif raylı sistemleri kullanarak direkt olarak sahile inebilecek. Sahile deniz otobüsünü de getirerek Beşiktaş, Kadıköy ve Üsküdar’a vatandaşlarımızı rahatlıkla ulaştıracağız. Kendimde dalış sporluya ilgilendiğim için Gürpınar’da yelken ve dalış alanları oluşturacağız” dedi.
  • MAHALLE VE SOKAKLARDAYIM
  • Işık, “Bizler saha adamıyız ve olacağımız yer de mahalle ve sokakladır” şeklinde konuştu.
  • Halk ile iç içe olduklarını ve vatandaşların sorunlarını dinlemekten kaçınmadıklarını belirten Işık, “Sahada teveccüh ile karşılandık. Alanda olduğumuz her gün vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına karşı çözüm ürettik. Duygu ve düşüncelerini dinledik. Bu da olumlu geri dönüş olarak yansıdı. Zaten yaşanan sorun ve sıkıntılara yabancı değiliz. Bizler saha adamıyız ve olacağımız yer de mahalle ve sokakladır” şeklinde konuştu.

PUBG hatasına Beylikdüzü'nden haritalı gönderme
GÜNDEM
PUBG hatasına Beylikdüzü'nden haritalı gönderme

Sarıyerli Sarıyer’de yaşayacak
GÜNDEM
Sarıyerli Sarıyer’de yaşayacak

Adnan Oktar organize suç örgütü üyesinden ilginç savunma: Suçunu başörtüsüne mal etmeye kalktı
Gündem

Adnan Oktar organize suç örgütü üyesinden ilginç savunma: Suçunu başörtüsüne mal etmeye kalktı

Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik aralarında örgütün elebaşı Adnan Oktar'ın da bulunduğu 167'si tutuklu 226 sanığın yargılandığı davada savunma yapan tutuklu sanık Deniz Tanık, görüşme yaptığı kişilerin rızaları dışında seslerini kaydettiği iddialarına ilişkin, "Ben biraz unutkan bir insanım. Başörtüm nedeniyle duyma zorluğu çekiyorum. Biliyorsunuz başörtüsü iki kat oluyor. Kalabalık ortamlarda zorda kalıyordum. Bu nedenle ses kaydı yaptım. Bu benim hatam, herkesten özür diliyorum. Birilerine iletmek için yapmadım" dedi.
Bakan Kasapoğlu Fransa'ya Griezmann'ın fotoğrafıyla yanıt verdi
Spor

Bakan Kasapoğlu Fransa'ya Griezmann'ın fotoğrafıyla yanıt verdi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Fransız mevkidaşı Roxana Maracineanu'nun milli futbolcularımızın asker selamı ile ilgili UEFA'ya yaptığı skandal çağrıya cevap verdi. Bakan Kasapoğlu, "Griezmann'ın asker selamına ses çıkarmayanlar, milli futbolcularımızın güzel selamından başka anlamlar çıkarmaya çalışıyor" dedi.
Münbiç’te yaralanan askerlerimiz Gaziantep'e getirildi: Hastanede ziyaret edildi
Dünya

Münbiç’te yaralanan askerlerimiz Gaziantep'e getirildi: Hastanede ziyaret edildi

Türkiye’nin güvenli bölge oluşturmak için başlattığı Barış Pınarı Harekatı kapsamında Münbiç’e gerçekleştirilen operasyonda 6 Türk askeri yaralandı. Sınırın Türkiye tarafına getirilen yaralılar, Gaziantep’in Nizip ilçesindeki devlet hastanesinde tedavi altına alındı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.