Gündem Biz hala güçlüyüz mesajı

Biz hala güçlüyüz mesajı

Başbakan Davutoğlu, Yargıtay’ın eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın hapis cezasını onamasını böyle yorumladı: Açık bir hala güçlüyüz, buradayız, hesabımızı görürüz mesajı...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Biz hala güçlüyüz mesajı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATV ve A Haber kanallarının ortak yayınında soruları cevapladı. Paralel yapı ile mücadele konusunda kararlılık vurgusu yapan Başbakan Davutoğlu, çözüm sürecinde gelinen aşamayı da anlattı. Başbakan’ın en çarpıcı mesajları ise 15 yaşındaki kızını “Davutoğlu’nun kızı matematik dersinden düşük not aldığı için öğretmenin sınıfı değiştirildi” yalan haberini yapan Cumhuriyet gazetesine oldu. İşte Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:
CUMHURİYET GAZETESİNE TEPKİ 
Bunu zikretmeyecektim ama evladıma söz vermiştim. Bir gazetede manşet atıldı. ‘Kötü not verdiği için hocanın okulu değiştirildi’ denildi. Yalan iftira bir haberi yapmak nasıl bir ahlaktır. Kesinlikle böyle bir olay yok. Hukuki olarak gereğini yapacağız. Başbakan çocuğu olmak suç mu? Yüreğime dokunduğu için söylüyorum. Bizim o çocuk, çocuk değil mi? Başbakan çocuğu olmak orada olan travmayı mazur gösterir mi? İsyan ediyorum. Bir özür bekliyorum bu yayını yapanlardan.
- BİZ HESABI GÖRÜRÜZ 
Yargıtay’da Hanefi Avcı için verilen kararda çok açık biz hala güçlüyüz mesajı var. Biz hala buradayız. Biz hesabımızı görürüz mesajı var. Avcı, hangi terör örgütünün üyesi. Bunun açıklaması yok. Eğer bunlar başarılı olsaydı bizler belki Avcı gibi örgüt üyesi diye suçlanacaktık.
- ABD GEREĞİNİ YAPMALI 
(Gülen’e kırmızı bülten) Hukuk devletinde kimsenin imtiyazı yoktur. Herhangi bir işlem ile ilgili yargı ne istiyorsa o yapılır. ABD’nin tepki koyması falan, ülkeler arasında anlaşmalar vardır. ABD’nin de bu kurallara uymasını bekleriz.
- SİLAH BIRAKMA İLAN EDİLMELİ  
6-7 Ekim olayları olmasın diye tüm önlemleri aldık kamu düzeni bir müzakere meselesi değildir. Demirtaş’ın açıklamalarında şiddetin müzakerelerle sona ereceği gibi bir anlam çıkıyor. Şiddete artık son verilecektir, bu iradeyi görmek istiyoruz. Silahla hak talebinin bittiğinin ilan edilmesi lazım.
- GENEL AF GÜNDEMİMİZDE YOK
Genel af görüşülmedi, gündemimizde de yok. Bunu çok açık ifade etmek isterim. ABD, İngiltere, Almanya bu ülkeleri inceledik. Haklar özgürlükler konusunda. Dünyada herhangi bir ülkede molotof kokteyli kullanma izni var mı? Ya da bu molotofu kullananlara ne ceza veriliyor bir incelesinler.
- KOMİSYONA MÜDAHİL OLMAM

(Dört eski Bakan ile ilgili) Eğer bir yolsuzluk varsa kim tarafından yapılırsa yapılsın bunun karşısında oluruz. Eğer birisi yanlış yapmışsa o yanlışın takip edileceği bir süreç vardır. Bu dört arkadaşımız için söylüyorum. Onlar ile ilgili bir hukuki süreç. Ne varsa ortaya çıksın diye bir komisyon kuruldu. Ben de bu komisyona asla müdahale etmedim. Açık net tavrımız budur. Bir şeylerin örtülmesi gibi bir şey söz konusu değildir. 

Öyle bir toplantı gündemde şu an yok

Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5 Ocak’ta kabineye başkanlık yapacağı yönündeki iddialarla ilgili olarak konuştu. Davutoğlu,”5 Ocak’ta böyle bir toplantı yok, ancak Cumhurbaşkanının Bakanlar Kuruluna başkanlığının daha önce örnekleri görüldü” ifadesini kullandı. 

O haberi yapanlardan özür bekliyorum
OYNAT
O haberi yapanlardan özür bekliyorum

A Haber canlı yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Davutoğlu, kızı hakkında yapılan yalan haberlere sert tepki gösterdi. Yapılan yayınları ahlaksızlık olarak değerlendiren Davutoğlu, ''Bu yayını yapanlardan bir özür bekliyorum'' diye konuştu.

 Ekrem Dumanlı mektup gönderdi mi?
OYNAT
Ekrem Dumanlı mektup gönderdi mi?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, A Haber – Atv ortak canlı yayınında A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün moderatörlüğünde gerçekleşen "Başbakan ile Gündem Özel" programına katıldı. Programda Akgün'ün; "Bugün internette belki dikkatinizi çekmiştir, şöyle bir mektup var; size ve bazı önemli üst düzey yetkililere, Zaman Grubu'nun Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın gönderdiği bir mektuptan bahsediliyor. Böyle bir mektup size ulaştı mı, bu iddialara ne dersiniz? sorusuna Davutoğlu: "Hayır, böyle bir mektup bize ulaşmadı. Ama düşününüz bu nasıl bir medyaya sınırlama getirmek ki bir yıldır bu bahsi geçen yayın organları her gün her gün Sayın Cumhurbaşkanımıza, bizlere, hükümete söylenebilecek en ağır ifadeleri söylüyorlar. Yapılabilecek eleştirinin sınırlarını çoktan aşmış olan her türlü haberi yapıyorlar. Ve hala yapıyorlar. Herhangi bir sınırlamaları var mı? Yani televizyonları mı kapatıldı? Gazetelerine el mi kondu? Bunları olabilir diye söylemiyorum, yok böyle bir şey. Kendileri böyle bir şeyleri çıkartarak biraz da bir baskı atmosferi oluşturup tahrik ediyorlar." yanıtını verdi.Hanefi Avcı üzerinden bize mesaj veriyorlar
OYNAT
Hanefi Avcı üzerinden bize mesaj veriyorlar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, paralel yargının Hanefi Avcı ile ilgili verdiği kararla "Biz hala buradayız. Bizimle ilgili kanaat sarf edenlerle hesabımızı görürüz" şeklinde bir mesaj vermeye çalıştığını dile getirdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.