Gündem Bütün bulgular DAEŞi gösteriyor

'Bütün bulgular DAEŞ'i gösteriyor'

Atatürk Havalimanı'ndaki saldırı hakkında konuşan İçişleri Bakanı Ala, "Bütün bulgular bunun DAEŞ terör örgütü tarafından yapıldığına işaret ediyor" dedi.

Haber Merkezi AA
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ankara'da şehit, gazi yakınları ve korucularla iftar yemeğinde bir araya geldi. Gölbaşı Vilayetler Evi'nde düzenlenen iftar programı öncesi basın mensuplarının sorularının yanıtlayan Bakan Ala, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına ilişkin, "Şu anda elimizdeki bütün bilgiler ve bulgular bunun DAEŞ terör örgütü tarafından yapıldığına işaret ediyor ama kesinleşmiş bir durum söz konusu değil. Bizim elde ettiğimiz bilgiler ve şahıslar var. Bu çerçevede bütün bağlantılar dikkatle değerlendiriliyor ve bu bağlantıların çözülmesi sonucunda durum ve örgüt daha da berraklaşacaktır. Bu konudaki soruşturma son derece ciddi ve çok kapsamlı devam ediyor" açıklamasını yaptı.

Görgü tanığı: Teröristin silahı tutukluk yaptı

İstanbul Valiliği: 42 kişi hayatını kaybetti

Korku dolu anlar turist kamerasına böyle yansıdı
OYNAT 00:45
Korku dolu anlar turist kamerasına böyle yansıdı
Atatürtük Havalimanı Dış hatlar terminalinde yaşanan patlama sonrası yaşananları bir turist kameraya aldı. O anki anlar kameraya böyle yansıdı.

Atatürk Havalima'ndan yeni görüntüler
OYNAT 00:41
Atatürk Havalima'ndan yeni görüntüler
Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen iki ayrı patlamada bir çok yolcu yaralandı. İşte Atatürk Havalimanı'ndan gelen son görüntüler.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.