Gündem CHPli başkanın elektrik yalanı mahkemeye taşınıyor Yalvaç Kaymakamlığından suç duyurusu

CHP'li başkanın 'elektrik' yalanı mahkemeye taşınıyor: Yalvaç Kaymakamlığından suç duyurusu

Isparta'da, 5 Şubat'ta evinde ölü bulunan Ramazan Nazlı için "Elektrik parasını ödeyemediği için elektriğinin kesik olduğunu" öne süren CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı hakkında, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik' iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Yalvaç Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, vatandaşın elektriğinin kesik olmadığı ve engelli maaşı alması sebebiyle elektrik tüketim desteğinden de faydalandığı vurgulandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
CHPli başkanın elektrik yalanı mahkemeye taşınıyor: Yalvaç Kaymakamlığından suç duyurusu
CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde yalnız yaşadığı ikametinde ölü bulunan Ramazan Nazlı isimli kişinin, kent genelinde yaşanan elektrik arızası nedeniyle ısınma ihtiyacını gideremediği için öldüğü iddia edilmişti. Vatandaşın evindeki elektrik akımının faal olduğu ve solunum yetmezliğine bağlı kalp durması sonucu hayatını kaybettiği belirlenmişti.

Başta muhalefet kanadının propaganda malzemesi haline getirdiği olay sonrası Yalvaç Kaymakamlığı da bir adım attı.

CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı
CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı

CHP'Lİ BAŞKAN İÇİN SUÇ DUYURUSU

5 Şubat'ta evinde ölü bulunan Ramazan Nazlı ile ilgili yerel bir gazeteye, "Nazlı'nın elektrik parasını ödeyemediği için elektriğinin kesik olduğu" yönünde açıklama yaptığı kaydedilen CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

CHP'LİLER 'ELEKTRİĞİ KESİLDİ' DEMİŞTİ: KESİK DEĞİL, TÜKETİM DESTEĞİ DE ALIYORDU

İnceleme sonucu Nazlı'nın elektriğinin kesik olmadığı, engelli maaşı alması sebebiyle elektrik tüketim desteğinden faydalandığının tespit edildiği dilekçede aktarıldı.

Nazlı'nın ayrıca Yalvaç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yardım başvurusunda bulunmadığı belirtilen dilekçede, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında aylık 1000 lira nakdi yardım aldığı da kaydedildi.

Dilekçede CHP Yalvaç İlçe Başkanı Arı'nın beyanlarının 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 216. maddesinde düzenlenen "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" suçunu oluşturduğu, bu nedenle Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığınca gereğinin yapılması gerektiği belirtildi.

Bakan Dönmez Isparta'daki son durumu paylaştı: İl ve ilçe merkezlerinde enerjisiz yer kalmadı
OYNAT 00:59
Bakan Dönmez Isparta'daki son durumu paylaştı: İl ve ilçe merkezlerinde enerjisiz yer kalmadı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Isparta'daki son duruma ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Dönmez, 'İl merkezinde ve ilçe merkezlerinde an itibarıyla enerjisiz bir şebekemiz kalmamıştır. Fedakarca çalışan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum' dedi.

Isparta'da evinde ölü bulunan kişinin solunum yetmezliğinden hayatını kaybettiği belirlendi
GÜNDEM
Isparta'da evinde ölü bulunan kişinin solunum yetmezliğinden hayatını kaybettiği belirlendi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.