Gündem Devren adrese teslim FETÖcü

Devren adrese teslim FETÖ’cü

Polis okulundan mezun olan FETÖ’cüleri, görev yerlerine kendilerinden sorumlu olan mahrem imamlar götürmüş. Balıkesir’deki soruşturma kapsamında ifade veren bir mahrem imam, kendilerine bağlı polisleri atandıkları illere tek tek götürüp oradaki mahrem imama teslim ettiğini anlattı.

Abone Ol Google News
Şahin Şen Yeni Şafak
Devren adrese teslim FETÖ’cü
Arşiv

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada, polis okulunda öğrenim gören öğrencilerden sorumlu mahrem imamların ifadeleri, örgütün gizliliğe verdiği önemi ortaya koydu. FETÖ’nün kripto üyelerinin iradelerini nasıl yok saydığı, polis okulunu bitirip ataması yapılan ve mesleğe başlayan polislerin, adeta bir mülk gibi FETÖ’cüler arasında devir tesliminin yapıldığı ortaya çıktı.

YAPILANMA DEŞİFRE OLDU

“Garson” kod adlı gizli tanığın ifadesinden yola çıkan Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, örgütün mahrem yapılanmasına ulaştı. Gizli tanığın polis okulu mahrem imamlarının operasyonel hat, ankesör/büfe hatları üzerinden iletişim kurduğu öğrencilerin kod adlarını söylemesiyle operasyon genişletildi. Yakalanan mahrem imamların ifadeleriyle FETÖ’nün Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu yapılanması deşifre edildi. Örgütün yöntemlerine dair yeni bilgilere ulaşıldı.

TEK TEK GÖTÜRMÜŞLER

Balıkesir Üniversitesi’nde çeşitli bölümlerde öğrenim gören ve FETÖ’nün mahrem evlerinde kalan öğrenciler arasında örgüte bağlılığından şüphe edilmeyenlerin seçilerek polis okulu mahrem imamı yapıldığı belirlendi. Polis okulundaki öğrencilerden sorumlu mahrem imamların, okulu başarıyla bitirip mezun olan ve ataması yapılan sorumluluklarındaki polisleri, atandıkları illere tek tek götürdüğü ve oradaki mahrem imama teslim ettiği ifadelere yansıdı. Bu mahrem imamların yeni eğitim-öğretim yılında da başka polis adaylarının imamlığını yürütmeye devam ettiği tespit edildi.

MAHREMLERİN ÇOĞU ÖĞRETMEN

Polis okulu imamlarının, ataması yapılan polisleri teslim ettiği mahrem imamların çoğunun öğretmen, bir kısmının ise polis olduğu ifadelere yansıdı. Örgütün polis okulu imamlarından biri, devir teslime giden süreci şöyle anlattı: “2013 Mayıs ayında öğrenciler mezun olunca onları teslim etmek için ‘Selman’ kod isimli üst düzey abi ile Van, Hakkari ve Şırnak’a gittik. Van’da göreve başlayacak olan 4 Özel Harekat polisinin devir teslimini mesleğe eski girişli mahrem imam olan bir polise, Hakkari’de yeni mezun 3 polisin devir teslimini yine başka bir polise, Şırnak’ta da yeni mezun 3 Özel Harekat polisinin devir teslimini öğretmen olduğunu bildiğim mahrem imama yaptık.”

FETÖ’yü güçlendiren darbe
HAYAT
FETÖ’yü güçlendiren darbe

Kılıçdaroğlu'nun dostları sahaya indi: Darbenin derneğini kurdular
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu'nun dostları sahaya indi: Darbenin derneğini kurdular
Bakan Soylu paylaştı: Hasan Najjar yakalandı
Gündem

Bakan Soylu paylaştı: Hasan Najjar yakalandı

Bakan Soylu; Azez Mare Bölgesi'nde PKK/KCK terör örgütü mensubu Ebu Ali kod Hasan Najjar'ın, 1.8 kilo C-4 plastik patlayıcı, canlı bomba yeleği ve çok sayıda mühimmat ile yakalandığını duyurdu.
Bakan Karaismailoğlu: Avrupa havalimanlarında kaos Türkiye havalimanlarında konfor var
Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu: Avrupa havalimanlarında kaos Türkiye havalimanlarında konfor var

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nın, Avrupa havalimanlarını geride bırakarak birinciliğini her geçen gün sağlamlaştırdığını belirterek, "Avrupa havalimanlarında kaos var. Türkiye havalimanlarında konfor var. İstanbul Havalimanı gibi mega yatırımlarımız ve aldığımız diğer önlemler sayesinde bagaj, trafik ve uçuşlarda aksamalar, sıkıntılar yaşamıyoruz" dedi.
Amerikan ABC News: Türkiye sondaj gemilerinin hepsine Osmanlı padişahlarının isimlerini verdi
Dünya

Amerikan ABC News: Türkiye sondaj gemilerinin hepsine Osmanlı padişahlarının isimlerini verdi

Abdülhamid Han Gemisi, önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı uğurlama töreninin ardından Gazipaşa'nın 55 kilometre açığındaki Yörükler-1 kuyusuna doğru yola çıktı. Türkiye'nin Mavi Vatan'daki faaliyetleri dünya basınında geniş yer bulmaya devam ediyor. ABD basını, Türkiye'nin sondaj gemilerinin analiz edildiği bir haber yayınladı. Gemileri hepsine Osmanlı padişahlarının isimlerinin verildiğine dikkat çekilirken, "
Türkiye cumhurbaşkanı, ülkenin en yeni ve en büyük denizaltı hidrokarbon sondaj gemisinin açılışını yaptı. Kıbrıs'ın kuzey batısındaki Doğu Akdeniz'de başka hiçbir ülke tarafından talep edilmeyen bir noktaya gidecek" ifadelerine yer verildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.