Gündem Faciadan dönüldü Feribotta kamyon otomobilin üzerine devrildi

Faciadan dönüldü: Feribotta kamyon otomobilin üzerine devrildi

Yalova-Yenikapı seferini yapan feribotta kamyonet bir otomobilin üzerine devrildi. Devrilen kamyonet, vinç yardımıyla kaldırıldı. Otomobilin içinde kimsenin olmayışı büyük bir faciayı önlendi.

Haber Merkezi AA DHA
Yalova-Yenikapı seferini yapan feribotun içinde bir kamyon devrildi
Yalova-Yenikapı seferini yapan feribotun içinde bir kamyon devrildi

Yalova-Yenikapı seferini yapan arabalı vapurdaki bir kamyon, dev dalgaların etkisiyle devrildi. Kamyon, arabalı vapurdaki otomobillerin üzerine devrilirken araçlarda kimsenin olmayışı olası bir faciayı önledi.

Dev dalgaların feribotu salması sonucu otomobillerin üzerine devrildi

Olay, akşam saatlerinde İDO’nun Yalova Yenikapı seferini yapan bir arabalı vapurda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Yalova’dan hareket eden arabalı vapurdaki bir kamyon, dev dalgaların arabalı vapuru sallamasıyla birlikte devrildi. Kamyon arabalı vapurda bulunan araçların üzerine devrilirken araçlarda kimsenin olmayışıyla olası bir faciadan dönüldü.

Olay esnasında vapurda bulunan bir yolcu, “Ani bir dalga oluştu. Peşinden çığlık sesi duyduk. Bir çocuk düştü sandık. Sarsıntı oldu. Etrafımıza bakarken kamyonun diğer araba üzerine devrildiğini gördük” dedi.

Seferini bu şekilde bitirdi

Yolcuların panik yaşadığı arabalı vapur bu şekilde seferine devam etti. Yenikapı iskelesine gelen arabalı vapurda devrilen kamyon çekici yardımı kaldırıldı. Olaya ilişkin soruşturma başlatıldı.

Yalova-Yenikapı seferini yapan feribotta kamyon devrildi
OYNAT 00:59
Yalova-Yenikapı seferini yapan feribotta kamyon devrildi
Yalova Yenikapı seferini yapan arabalı vapurdaki bir kamyon, dev dalgaların etkisiyle devrildi. Kamyon, arabalı vapurdaki otomobillerin üzerine devrilirken araçlarda kimsenin olmayışı olası bir faciayı önledi. Kamyonet vinç yardımıyla kaldırılırken, kaza nedeniyle iskelede oluşan araç yoğunluğu tekrar normale döndü.


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.