Gündem Haçlıya maskeSuud ve BAE

​Politika haberleri: ‘Haçlı’ya maske Suud ve BAE

‘Haçlı’ya maske Suud ve BAE

Emekli Albay Coşkun Başbuğ, Suriye’ye yönelik son saldırıların komplodan ibaret olduğunu kaydetti.

Hamdi Koçoğlu Yeni Şafak
​​Emekli Albay Coşkun Başbuğ
​​Emekli Albay Coşkun Başbuğ

Başbuğ, “ABD’nin kimyasal kullanımını bahane ederek Suriye’ye saldırmasının amaçlarından biri, Astana sürecini işlevsiz hale getirmektir. Suriye rejimi geçtiğimiz ağustos ayında kadın ve çocuklardan oluşan 1400 sivili katletti. O zaman hiç sesi çıkmayan bu ülkeler bir anda insan hakları savunucusu kesildi. ABD ve müttefikleri ‘Haçlı’ görünümünden kurtulmak için ise Suud ve BAE başta olmak üzere bazı İslam ülkelerinden destek alıyor” dedi. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalioğlu ise Esed’in kimyasal tesislerine yapıldığı söylenen bu operasyonun Türkiye, Rusya ve İran arasındaki yakınlaşmayı hedef aldığını ifade etti.

MASKELİ BALO

Hacısalihoğlu, “Ankara’da verilen üçlü fotoğraf, büyük rahatsızlık uyandırdı. Biz, dirençli olarak, oyunları görerek kararlılığımızı sürdüreceğiz. 14 Nisan ‘maskeli balo’dur. İki yüzlü bir yaklaşım ve esas amaca hizmet etmeyen bir hamle. Önceden duyurularak Esed’in elindeki cephanelikleri makul bir süre içinde boşaltmasına imkan tanındı. Rusya’yı da haberdar ederek aslında, yapılanın bir şovdan, bir tiyatrodan ibaret olduğu gösterildi. Bütün bu aktörlerin aslında sahaya sürdüğü piyon terör örgütlerinin maskesi düşmüştür, güçleri etkisiz hale getirilmiştir. Bu oyunları bozan da Türkiye’dir” yorumunda bulundu.

Akdeniz’de teyakkuz
GÜNDEM
Akdeniz’de teyakkuz

İsrail İran’ı vurdu
DÜNYA
İsrail İran’ı vurdu

Hedef güney koridoru
DÜNYA
Hedef güney koridoru

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.