Gündem Haçlıya maskeSuud ve BAE

​Politika haberleri: ‘Haçlı’ya maske Suud ve BAE

‘Haçlı’ya maske Suud ve BAE

Emekli Albay Coşkun Başbuğ, Suriye’ye yönelik son saldırıların komplodan ibaret olduğunu kaydetti.

Hamdi Koçoğlu Yeni Şafak
​​Emekli Albay Coşkun Başbuğ
​​Emekli Albay Coşkun Başbuğ

Başbuğ, “ABD’nin kimyasal kullanımını bahane ederek Suriye’ye saldırmasının amaçlarından biri, Astana sürecini işlevsiz hale getirmektir. Suriye rejimi geçtiğimiz ağustos ayında kadın ve çocuklardan oluşan 1400 sivili katletti. O zaman hiç sesi çıkmayan bu ülkeler bir anda insan hakları savunucusu kesildi. ABD ve müttefikleri ‘Haçlı’ görünümünden kurtulmak için ise Suud ve BAE başta olmak üzere bazı İslam ülkelerinden destek alıyor” dedi. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalioğlu ise Esed’in kimyasal tesislerine yapıldığı söylenen bu operasyonun Türkiye, Rusya ve İran arasındaki yakınlaşmayı hedef aldığını ifade etti.

MASKELİ BALO

Hacısalihoğlu, “Ankara’da verilen üçlü fotoğraf, büyük rahatsızlık uyandırdı. Biz, dirençli olarak, oyunları görerek kararlılığımızı sürdüreceğiz. 14 Nisan ‘maskeli balo’dur. İki yüzlü bir yaklaşım ve esas amaca hizmet etmeyen bir hamle. Önceden duyurularak Esed’in elindeki cephanelikleri makul bir süre içinde boşaltmasına imkan tanındı. Rusya’yı da haberdar ederek aslında, yapılanın bir şovdan, bir tiyatrodan ibaret olduğu gösterildi. Bütün bu aktörlerin aslında sahaya sürdüğü piyon terör örgütlerinin maskesi düşmüştür, güçleri etkisiz hale getirilmiştir. Bu oyunları bozan da Türkiye’dir” yorumunda bulundu.

Akdeniz’de teyakkuz
GÜNDEM
Akdeniz’de teyakkuz

İsrail İran’ı vurdu
DÜNYA
İsrail İran’ı vurdu

Hedef güney koridoru
DÜNYA
Hedef güney koridoru
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.