Gündem Hayvan dostu şehir

Hayvan dostu şehir

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, projeyle ilgili yaptığı açıklamada; “Tokat Belediyesi olarak her canlının belediyesiyiz.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Hayvan dostu şehir
Tokat Belediyesi

Bize emanet edilen her canlı için projelerimizi hızlı bir şekilde hayata geçirerek, can dostlarımızın yanında yer almaya devam ediyoruz. Hayvanları Koruma Kanun teklifi AK Parti tarafından TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Bizler de kısa adı TOSHAB olan Tokat Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Projemizle, Mamamatiklerimizle, kedi evlerimizle havyan dostu bir şehir olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye’ye örnek bir proje

Sokak hayvanları için kurumların birlik olduğuna değinen Başkan Eroğlu, “Tokat Valiliğimiz, İl Özel İdaremiz ve ilçe belediyelerimizin katılımlarıyla kurmuş olduğumuz birlik projesi, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan ilk birliktir. Tokat İl genelinde yaşayan tüm sahipsiz hayvanların bakımı ve rehabilitasyonu için Türkiye ve Dünya’da ilk uygulama olması nedeniyle örnek bir proje ve uygulamadır. Tokat il genelindeki toplam 35 bin adet köpek ve bin adet sahipsiz kedi için 5 yıllık çalışma planımızı oluşturduk. Veteriner Hekimlerimiz, Veteriner Sağlık Teknisyenlerimiz ve teknikerlerimizle sağlık taramalarımızı yapıyoruz. Her yıl düzenli olacak kontrollerle yeni doğanlar kayıt altına alınırken, tedavileri yapılarak doğal yaşamlarına bırakılacaklar” ifadelerini kullandı.

100 kişi istihdam edilecek

Projeyle Tokat’ın istihdamına da katkı sağlayacağını belirten Başkan Eroğlu, işinde uzman yaklaşık 100 kişinin de istihdam edileceğini söyledi. Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “Projemizle yeni bir iş kapısı daha aralanmış oldu. Yaklaşık 100 kişi bu birlikte görev alacak. Bu arkadaşlarımız, işinde ehliyetli, liyakatli kişilerden oluşacak. Şehrimize, can dostlarımıza hayırlı olmasını diliyor, projede emeği geçen, katkı sunan birlik ortaklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den Selçuk Bayraktar’a övgü dolu sözler: Gençler için güzel bir örnek
Dünya

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den Selçuk Bayraktar’a övgü dolu sözler: Gençler için güzel bir örnek

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev TEKNOFEST'e Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte katıldı. Aliyev "Türkiye ile Azerbaycan'ın birliği, halklarımız için başlıca yol haritasıdır. Bölge ve dünya için de çok önemli etkendir. Türkiye ve Azerbaycan, ne kadar inançla birlikte adımlarsa bölgemizde barış ve istikrar o kadar güçlü olacaktır." dedi. Selçuk Bayraktar'ı da selamlayan Aliyev, "Selçuk Bey ve Bayraktar ailesi, tüm dünyada ünlü bir ailedir. 2. Karabağ Savaşı'nda meşhur Bayraktar SİHA'ların rolünü şimdi dünyada bilmeyen yok. Selçuk Bey, gençler için de güzel örnektir. Bizim gençlerimizin de Selçuk Bey gibi olmaya çalışacağından eminim." ifadesini kullandı.
MSB açıkladı: Barış Pınarı bölgesinde taciz ateşi açan 3 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi
Gündem

MSB açıkladı: Barış Pınarı bölgesinde taciz ateşi açan 3 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Barış Pınarı bölgesinde taciz ateşi açan 3 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiği duyuruldu. Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Teröristlerin taciz atışları cezasız kalmıyor." denildi.
Merih Demiral'ın Ronaldo anısı:
Spor

Merih Demiral'ın Ronaldo anısı: "Görünce şok oldu"

Milli futbolcu Merih Demiral, Cristiano Ronaldo'yla yaşadığı bir anıyı anlattı. Ronaldo'nun 2014 yılında bir fotoğrafını çektiğini belirten Merih, "Takım arkadaşı olduğumuzda fotoğrafı ona göstermiştim, o da şok olmuştu" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.