Gündem FETÖ mücadelesi 3-5 yılda bitmez

FETÖ mücadelesi 3-5 yılda bitmez

İstanbul 2 Nolu Baro Başkanı Yasin Şamlı, FETÖ’nün devletin kılcal damarlarına kadar sızdığına dikkat çekerek, “Emperyalist istihbarat örgütleri tarafından sevk ve idare edilen bir terör örgütü ile mücadelede 3-5 yıl uzun bir zaman dilimi değildir” dedi.

Ayşe Mine Alioğlu Yeni Şafak
İstanbul 2 Nolu Baro Başkanı Yasin Şamlı: ​FETÖ mücadelesi 3-5 yılda bitmez
İstanbul 2 Nolu Baro Başkanı Yasin Şamlı

Yeni Şafak’a konuşan Şamlı, 20 Temmuz 2016’da ilan edilen ve 18 Temmuz 2018’de sona eren OHAL’in bazı yetkilerinin uygulama süresinin uzatılmasını değerlendirdi: “FETÖ’cülerin ihracının zorlaştırılması halinde güvenlik zafiyetinin doğacağından hiç kuşku yoktur. Burada hukuki anlamda dikkat edilmesi gereken en önemli husus bu örgüt mensuplarının iyi ayıklanıp masum kişilere örgüt mensubu muamelesi yapılmamasıdır.”

FETÖ’cülerin her ideolojinin kılfına bürünebildiğine ve farklı yüzlerde ortaya çıkabildiğini hatırlatan Yasin Şamlı, “Klasik örgüt mensuplarını tespit etmede kullanılan usüller sonuç vermeyebilir” diye konuştu.

ISRARLI UZUN SÜRELİ MÜCADELE

Yasin Şamlı, şu görüşleri dile getirdi: “Ülkemiz ve milletimiz dış destekli terör örgütleri tarafından çeşitli saldırılara maruz kalıyor. Türkiye, son derece zor bir coğrafyada farklı terör tehditleri ile mücadele ederken bir askeri darbe girişimi ile karşılaşmış, milletin ve devletin büyük fedakârlığı ile kısa vadeli tehdidi atlatmayı başarmıştır. Gelinen noktada, darbe girişimi başarıya ulaşmasa da FETÖ örgütü ile uzun süreli, ısrarlı ve kararlı bir mücadele yapılması gerektiği apaçık ortaya çıkmıştır.”

Soruşturma o gecenin kırılma anı
GÜNDEM
Soruşturma o gecenin kırılma anı

ByLock mesajları çözüldü
GÜNDEM
ByLock mesajları çözüldü
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.