Gündem Kayseri yapıları anlaşarak yıkıyor

Kayseri yapıları anlaşarak yıkıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, uzlaşmacı ve yatırımcı yönünü Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nda da gösterdi. Caddedeki 46 gecekondu ve kaçak yapının hak sahibi ile kısa sürede anlaştıklarını kaydeden Çelik, yol çalışmasında hızla ilerlediklerini söyledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Kayseri yapıları anlaşarak yıkıyor
​Kayseri yapıları anlaşarak yıkıyor

Yeni bulvarların açılmasında ve Mimarsinan Kavşağı ile Anadolu Harikalar Diyarı arasındaki yol gibi pek çok yolun genişletilmesinde vatandaşların güvenini ve rızasını alan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nda da uzlaşmacı özelliğini gösterdi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, eski adıyla Tavlusun Caddesi olarak bilinen Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nın devamındaki yol güzergahında incelemelerde bulundu ve anlaşmaya varılan kaçak yapıların yıkımına katıldı. Başkan Çelik, yıkım sırasında kepçeyi bizzat kullandı.

DEV PROJELER HAYATA GEÇTİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 3,5 yılda çok önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nın da bu projelerden birisi olduğunu söyledi.

Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı ile birlikte üç ayrı devasa bulvarı açma çalışmaları yaptıklarını ifade eden Başkan Çelik, “Burası 50 metre genişliğinde bir yol olacak. Ortasından raylı sistem geçecek. Her iki yanında 3+3 şeritli lastik tekerlekli araç yolu, kenarlarında bisiklet yolları, yaya yolları ve yeşil alanı ile çok modern bir yol yapıyoruz. Trafiği şu an bile çok yoğun bir yol. Acil bir ihtiyaçtı. Buradaki zorluğumuz yol güzergahında gecekondular ve kaçak yapıların olmasıydı. 46 yapının 134 hak sahibi ile uzlaşarak rızaen anlaştık. Yolun temizlenen bölümünde altyapı çalışmalarına başlamıştık. Ardından Fen İşleri Dairemiz çalışmalara başlayacak ve yolu yapacak. Bu

yol, açtığımız andan itibaren büyük bir yükü alacak. Bunu yapmak bize nasip oldu” diye konuştu.

REKLAM
  • Kısa süre içindetrafik akacak
  • Bu tür yolları açmanın kolay olmadığını dile getiren Başkan Mustafa Çelik, “Bu işler kararlılık ve cesaret istiyor. Şu kadar gecekondu var, şu kadar hak sahibi var, anlaşmak yıllar sürer, zaten bir yol gidiyor demek işimize gelmez. Risk alıyoruz, inisiyatif kullanıyoruz ve 134 hak sahibinin tek tek rızasını alıyoruz. Son yıktığımız binada da 6 kardeş hak sahibiydi. Yurt dışından bayram için gelen kardeşle de anlaştık ve burayı da yıktık. Kısa sürede yolu bitirerek trafiğe açacağız” dedi.
  • Başkan Mustafa Çelik, yol güzergahındaki binaların hak sahiplerine ayrı bir paragraf açarak teşekkür etti. Çelik, daha sonra yol güzergahında incelemelerde bulunarak alt yapı ve üst yapıda yapılan çalışmaları takip etti. Başkan Mustafa Çelik, yolun projesi üzerinde de bürokratlarıyla istişarede bulundu ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.