|
Gündem

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a oy veren İhsanoğlu'na destek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Cumhurbaşkanı adayı MHP’li Ekmeleddin İhsanoğlu’na sahip çıktı. Kılıçdaroğlu, "Bugün Ekmeleddin Bey cumhurbaşkanı olsaydı Ortadoğu’da bu felaket olmazdı. Ekmeleddin Bey, Türkiye’nin yetiştirdiği ender bilim insanlarından biridir. Başka ülkelerin, adına uluslararası yarışma düzenlediği, ödül verdiği bilim insanımızdır ama yeteri kadar anlatamadık" dedi. İhsanoğlu, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerde, 2014'teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde rakibi olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy vereceğini açıklamıştı.

13:41 . 17/08/2020 Pazartesi
Diğer
CHP lideri Kılıçdaroğlu

CHP lideri Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesinden İpek Özbey’in sorularını yanıtladı.


"Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığında doğru karar vermediğinizi düşünenler var ve tartışma bunun tekrarlanması üzerinden yürütülüyor"
sorusuna Kılıçdaroğlu şu yanıt verdi:
  • "Bugün Ekmeleddin Bey cumhurbaşkanı olsaydı Ortadoğu’da bu felaket olmazdı İpek Hanım. Ekmeleddin Bey, Türkiye’nin yetiştirdiği ender bilim insanlarından biridir. Başka ülkelerin, adına uluslararası yarışma düzenlediği, ödül verdiği bilim insanımızdır ama yeteri kadar anlatamadık. Önyargılarımız vardı, vesaire. Dünya görüşüne katılırsınız, katılmazsınız ama Ekmeleddin Bey’in saygınlığı konusunda bugün de bir endişem yoktur."

İhsanoğlu, Erdoğan'a oy vereceğini açıklamıştı

Ekmeleddin İhsanoğlu, 24 Haziran'daki seçimlerde, 2014'teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde rakibi olan Recep Tayyip Erdoğan'a oy vereceğini açıklamıştı.

#Ekmelettin İhsanoğlu
#Kılıçdaroğlu
#Erdoğan
2 yıl önce
default-profile-img
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a oy veren İhsanoğlu'na destek
SGK'dan deprem bölgesine ilaç kolaylığı
AFAD deprem bölgesi için öncelikli ihtiyaç listesi yayımladı
Fredrik Gulbrandsen: "Nasıl çıkıp futbol oynayacağız?"
Bakan Kurum: Dünyanın en büyük depremiyle karşı karşıyayız
Esenyurt'ta bir market sahibi tüm ürünlerini deprem bölgesine yolladı