Gündem Konyada Cuma namazı saat kaçta?

Konya'da cuma namazı saat kaçta? Konya cuma namazı saati ve namaz vakitleri

Konya'da Cuma namazı saat kaçta?

Konya’da yaşayan vatandaşlar cuma namazı öncesinde merakla Konya cuma namazı saati aramasını yapıyor. Konya namaz vakti sorgusu ile ezan vaktini öğrenmek isteyen Konyalılar internet üzerinden cuma namazının kaçta olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Peki, Konya’da cuma namazı saat kaçta? İşte Konya ezan vakitleri.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Konya cuma namazı saati.
Konya cuma namazı saati.

Konya’da yaşayan vatandaşlar, merakla Cuma namazı vakitlerini araştırıyor. Vaktinde camiye gitmek isteyen Konyalılar, internet üzerinde sık sık Konya cuma namazı vakti ve Konya ezan vakitleri araması yapıyor.

Peki Konya’da cuma namazı saat kaçta kılınacak? Konya’da ezan saat kaçta okunacak? İşte 29 Haziran Konya cuma namazı saatleri ve Konya ezan vakitleri.

Konya cuma namazı saati

Konya’da vatandaşlar, İslam dininin önemli ibadetleri arasında yer alan Cuma namazı öncesinde Cuma namazı saati sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Namazı kaçırmamak ve vaktinde camilerde yer almak isteyen vatandaşlar, internette Konya cuma namazı saatini araştırıyor.

Konya'da Cuma ezanı saat 12:59'de okunacak.

29 Haziran Cuma Konya namaz vakitleri

Konya'da öğle namazı vakti saat 12:59

Konya'da ikindi namazı vakti saat 16:51

Konya'da akşam namazı vakti saat 20:23

Konya'da yatsı namazı vakti saat 22:03'de.

İl il Cuma namazı saatleri için tıklayınız

Konya Ramazan imsakiyesi 2018
GÜNDEM
Konya Ramazan imsakiyesi 2018

Cuma Namazının hükmü

Cuma namazı, farziyyeti Kitap, sünnet ve icma ile sabit olan ve hutbeyi de ihtiva eden iki rekatlı, cemaatle kılınan bir namazdır. Yüce Allah, "Ey inananlar! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında, alışverişi bırakıp hemen Allah’ı anmaya koşun. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allâh’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allâh’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz." buyurmaktadır (Cumu’a 62/9-10).

REKLAM

Hz. Peygamber, "Cuma namazına gitmek, ergenlik çağına ulaşmış her Müslüman’a farzdır." (Nesâî, Cumu’a, 2; Ebû Dâvûd, Taharet, 129), "Cuma namazını kılmayan birtakım kişiler, ya bundan vazgeçerler ya da Allâh kalplerini mühürler de gafillerden olurlar." (Müslim, Cumu’a, 12; Nesâî, Cumu’a, 2), "Allâh, önemsemeyerek üç Cuma'yı terk eden kişinin kalbini mühürler" (Ebû Dâvûd, Salât, 210; Nesâî, Cumu'a, 2) buyurmaktadır. Cuma namazı, Hz. Peygamber döneminden günümüze kadar bütün Müslümanlarca kılınmış ve bunun farz olduğu konusunda herhangi bir ihtilafa düşülmemiştir.

Cuma namazının hicretten önce farz kılındığına dair rivayetler bulunmakla birlikte, Hz. Peygamber ilk Cuma namazını hicret esnasında Medine yakınındaki Rânûna denilen bir vadide kıldırmıştır.

İstanbul'da Cuma namazı saat kaçta?
GÜNDEM
İstanbul'da Cuma namazı saat kaçta?

Adana'da Cuma namazı saat kaçta?
GÜNDEM
Adana'da Cuma namazı saat kaçta?

En güzel Cuma mesajları
GÜNDEM
En güzel Cuma mesajları
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.