GündemKovulmuştan beter olduk

Kovulmuştan beter olduk!

Tesettürlü kadınların oteline gelmesini istemeyen Fethi Yılmaz Sezer'in daha önce de benzer skandallara imza attığı ortaya çıktı. Eşi haşemalı diye havuza girmesi engellenen bir okurumuz başından geçenleri anlattı: “Hijyen(!) bahanesiyle eşimin haşemalı havuza girmesine izin verilmedi. Sonra da bizi kovmaktan beter etti."

Fatih ÖzerYeni Şafak
​Kovulmuştan beter olduk!
​Kovulmuştan beter olduk!

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Çolaklı mevkiinde bulunan Club Grand Aqua Hotel’in sahibi Fethi Yılmaz Sezer’in, tesettürlü bayanlara yönelik skandal sözlerini yayınlamamızın ardından, Sezer’in daha önce de benzer şeyler yaptığı ortaya çıktı. Haberimizin yayınlanmasından sonra gazetemizi arayan bir okurumuz, "Fethi Yılmaz Sezer bizi arayıp otellerinde kalmamız için adete yalvardı. Eşim otelin havuzunu kullanmak istediğinde ise hijyen gereği haşemalı olarak havuza girmesini engellediler" dedi.

GELMEMİZ İÇİN DAVET ETTİLER

Okurumuz başından geçen olayı şu sözlerle anlattı: “Her sene bizi arayarak, sizi otelimizde ağırlamak istiyoruz mutlaka gelin diyordu. Bu sene yeniden aradı ve mutlaka otelimize gelin boş verimiz var sizi ağırlamak istiyoruz dedi. Yapılan davete icabet etmek için birkaç aile toplanarak otele gitmeye karar verdik. Otele ilk gittiğimizde havuzların bayan erkek karışık olduğunu görünce rahatsız olduk. Bu nedenle havuzu kullanmadık. Sadece akşam saatlerinde denizi kullanıyorduk.”

SEZER YASAKLADI!

“5 yaşındaki kızım havuzun kaydırağından kaymak istedi. Ben yukarıdan kızımı bırakıyordum annesi de aşağıdan tutuyordu. Daha sonra havuz başındayken hanımefendinin biri geldi ve ‘Ben halkla ilişkiler müdürüyüm. Otelimizde haşemalı olarak havuza giremiyorsunuz. Sadece denizi kullanabiliyorsunuz’ dedi. ‘Neden giremiyoruz’ deyince hijyen açısından olduğunu söyledi. Bu otelinizin bir kararı mı diye sorunca evet cevabını verdi. Kim aldı bu kararı dediğimde ise otel sahibi Fethi Yılmaz Sezer dedi.”

EŞİM RENCİDE OLDU

Olayı Yeni Şafak’ta gördüklerinde Allah’ın adaletinin tecelli ettiğini düşündüklerini belirten okurumuz, “Biz bu otele rica üzerine geldik. Zaten buraya gelmek istemiyorduk. Bu hoş bir durum değil. Hem eşim hem annelerimiz rencide oldu. Biz buraya paramızla geldik” şeklinde konuştu. Yapılan haberler sonrası Sezer’in kendilerini arayarak yapmış olduğu uygulama karşısında çok pişman olduğunu belirttiğini söyleyen okurumuz, “Özür dileyecek hale gelmişler. Nasıl yapacağız diye düşünüyorlarmış. Havuzlara da tesettürlü bayanların girmesine artık izin veriyorlarmış” dedi.

Otelimize tesettürlü gelmesin
GÜNDEM
Otelimize tesettürlü gelmesin

İkinci soruşturma
GÜNDEM
İkinci soruşturma

Düzenbaz
GÜNDEM
Düzenbaz

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.
Yaralı Yüz: Franck Ribery
2 yaşında geçirdiği ve hayatı boyunca yüzünde izini taşıyacağı kaza, 23 yaşında Müslüman oluşu... Bilinmeyen yönleriyle Fransız yıldız Ribery'nin hayatındaki dönüm noktaları...


Filistinli Emel artık özgür...
İsrail'in hapse attığı 17 yaşındaki Filistinli Emel'in 1,5 yıllık hapis cezasının ardından özgürlüğe ve ailesine kavuştuğu o anlar…
"Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı ne Cumhuriyetin çömez devleti var!"
43. Muhtarlar Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden tüm dünyaya mesaj verdi.
Muhalifler 20 Esed askerini esir aldı
Türkiye, İran ve Rusya'nın girişimiyle ilan edilen 'çatışmasızlık' bölgelerinden İdlib'de yoğun çatışmalar yaşanıyor. Muhalifler, çatışmalar sırasında Esed rejimi saflarındaki 20 Şii milisi esir aldı.
İsrail zulmünün kurbanı: 15 yaşındaki Muhammed
İsrail askerlerinin başından yaraladığı Filistinli Muhammed Tamimi, yaşadıklarını anlattı. 6 saat ameliyatta kalan Tamimi, 6 ay boyu okula gidemeyecek. Muhammed Tamimi, Filistin direnişinin sembollerinden Ahed'in kuzeni...


İzinsiz aldıkları ekmeklerin parasını bırakıp helallik istediler
Bilecik'te, bir bakkalın dolabından izinsiz ekmek alan öğrencilerin daha sonra para bırakıp yazdıkları notla helallik istemeleri, iş yeri sahibine duygulu anlar yaşattı.
Bunu Gördünüz Mü? Rüzgara karşı paslaşan çılgın genç
Kayserispor'un hocası Sumudica, rüzgarla paslaşan çılgın genç ve çok daha fazlası Tuğçe'nin sunumuyla Bunu Gördünüz Mü?'de...
Oğlunun katilini affeden anne herkesi ağlattı
Suliman Abdu'l Mutakallim isimli genç, sadece 60 dolar için öldürüldü. ABD'de yaşanan olay sonrası Suliman'ın annesi, katili affettiğini açıkladı. Yüreği yanan bir annenin duygulandıran konuşmasında söyledikleri, mahkemedekileri de ağlattı…
Venezuela zor durumda
Ekonomik krizden dolayı halkın temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığı Venezuela'da yağma olayları başladı.
Dünyaca ünlü isimlerden İsrail'e boykot!
2004 yılında başlatılan İsrail'e karşı kültür boykotuna dünyaca ünlü birçok isim destek verdi. İsrail'in Filistin işgali ünlü sanatçılar tarafından bu hareketle boykot ediliyor.
Erdoğan’ın Türkiye tarifi: Türkiye demek…
Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısında dinleyenleri coşkulandıran ve duygulandıran bir Türkiye tarifi yaptı. Erdoğan'ın konuşması alkışlarla karşılık buldu.