Gündem Kripto tespit toplantısı

Kripto tespit toplantısı

Devletin tüm kurumları, Başbakan Yardımcısı Akdoğan başkanlığındaki Paralel Yapılanma ile Mücadele Toplantısı’nda buluştu. Örgüte karşı kararlılık mesajı veren Akdoğan, “PDY’nin PKK’dan, DEAŞ’tan hiçbir farkı yoktur. Topyekûn mücadele çok önemli” dedi. Toplantıda 'kripto imam'ların tespitine çalışıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Kripto tespit toplantısı
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilen, Paralel Devlet Yapılanması'yla (PDY) Mücadele Toplantısı'na başkanlık etti. Toplantı öncesi konuşan Akdoğan, “Bu örgütle mücadele bir devlet politikasıdır ve tüm devlet kurumları bu hastalıklı örgütle amansız bir mücadele yürüteceklerdir" dedi. Örgütün organizasyon şeması, kadroları ve amaçlarının deşifre edildiğini, toplumda da büyük bir farkındalık oluştuğunu kaydeden Akdoğan, şunları söyledi:

HİÇBİR DEVLET İZİN VERMEZ

“1970'lerden beri devlet içinde yapılanan bu örgütün amacı esaret rejimi kurmak ve Türkiye'yi yabancı güçler adına uydu ülke haline getirmektir. Bu hayalet ve asalak yapı, demokratik araçları demokrasiye kastetmek için istismar etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu sayesinde örgüt başka çıkar yol bulamadığı için adeta intihar saldırısı şeklinde saldırılara yönelmiş ama tüm girişimleri de akamete uğratılmıştır. Türkiye'de geçmiş dönemde din-devlet ilişkilerinde yaşanan sorunları bahane ederek din istismarı ile güçlenmeye çalışan örgüt, öncelikle kendisine manevi duygularla destek olan insanlara ihanet etmiştir. Devleti ele geçirmeye çalışan bir casusluk şebekesine dönüşmüştür. Dünyada hiçbir demokratik devlet, maaşını ve gücünü devletten, talimatı başka yerden alan, kendi altını oyan bir yapıya izin vermez."

BİZDE REHAVET OLMAZ

“Örgütün, onlarca yılda oluşturduğu operasyon kabiliyeti önemli ölçüde etkisiz hale getirildi. Ancak devlet içindeki gizli gücü tamamen tasfiye edilmedi. Devletimizin tüm kurumlarının bir seferberlik ruhuyla bu gücü etkisizleştirmesi çok büyük önem taşımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti nezdinde, PDY'nin PKK'dan, DEAŞ'tan hiçbir farkı yoktur. Birileri, AK Parti kongre sürecinde olduğundan ötürü 'acaba bu mücadelede bir duraksama, rehavet oluşur mu' şeklinde beklentiye kapıldı. Hiç ümitlenmesinler. Hükümetimiz görev başındadır ve bu mücadele bu süreçte de aynı kararlılıkla devam etmektedir."

O 'abiler' masada

Paralel örgütle mücadeleye ilişkin toplantıya tüm bakanlıkların müsteşarlarıyla birlikte Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu ile Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir de katıldı. FETÖ'nün kurumlar içindeki durumunun röntgeni çekildi. Toplantıda, kurumlarda bulunan FETÖ'ye bağlı 'kripto imam'ların ve 'abiler'in tespiti de yapıldı. Bu yapı ile mücadelede kapsamında bundan sonra atılacak adımların neler olacağı tafsilatlı olarak ele alındı. Müsteşarlar ise kendi kurumlarındaki durumu tek tek anlatarak şüphelenilen isimlere ilişkin istişarede bulundu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.