Gündem Nefes borusuna şeker kaçan Yusufu öğretmeni kurtardı

Nefes borusuna şeker kaçan Yusuf'u öğretmeni kurtardı

Muş'ta okulda nefes borusuna şeker kaçan Yusuf Berat (12), öğretmeni tarafından 'Heimlich manevrası' ile kurtarıldı. Bu anlar, kameraya yansıdı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Nefes borusuna şeker kaçan Yusufu öğretmeni kurtardı
Nefes borusuna şeker kaçan Yusuf'u öğretmeni kurtardı.

Muş'ta okulda nefes borusuna şeker kaçan Yusuf Berat (12), öğretmeni tarafından 'Heimlich manevrası' ile kurtarıldı. Bu anlar, kameraya yansıdı.

Heimlich manevrası uyguladı


Kent merkezindeki Vali Adil Yazar İlkokulu'nda 4'üncü sınıf öğrencisi Yusuf Berat'ın nefes borusuna, teneffüste beslenme yaptığı sırada şeker kaçtı. Nefes almakta güçlük çeken Yusuf'un yere yığıldığını gören arkadaşları, durumu sınıf öğretmeni Gökhan Yılmaz'a bildirdi. Yılmaz, önce Yusuf'un ağzını kontrol etti ardından 'Heimlich manevrası' uygulayıp şekerin dışarı atılmasını sağladı. Bu anlar ise okulun güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

Geri sayım başladı: İstanbul'a nefes aldıracak yeşil koridor
FOTOĞRAF 16
Title
29 Mayıs Pazar günü İstanbul’un fetih tarihini temsilen 145 bin 300 fidanın dikileceği Atatürk Havalimanı Millet Bahçesinde tören düzenlenecek.
Title
Türkiyenin en iddialı hedeflerinden biri olan Yeşil Kalkınma Devrimi doğrultusunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının projeleri devam ediyor. Bu projelerden biri de İstanbula nefes aldıracağı vurgulanan; Atatürk Havalimanında yapılan millet bahçesi...
Title
Tamamlandığında dünyanın en büyük yeşil alanlarından biri olacak millet bahçesi, 145 bin 300 ağacıyla İstanbulun merkezinde 5 milyon 61 bin metrekarelik yeşil bir koridora dönüşecek.
Title
Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi tamamlandığında dünyanın en büyük yeşil alanlarından biri olacak.
Title
Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi, milyonların bir arada piknik yapacağı, spor yapacağı, yürüyüş yapacağı, bisiklet kullanacağı, kitap okuyacağı, dinleneceği, nefes alacağı gurur tablosu olacak.
Title
Alana tam 145 bin 300 ağaç dikilecek. İstanbul’un merkezinde 5 milyon 61 bin metrekarelik yeşil bir koridora dönüşecek.
Title
7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın ihtiyacı olan her şeyi bulabileceği bir mekan olacak. İstanbullular evlerinden uzaklaşmadan, şehir dışında dinlenecek alan bulma telaşına düşmeden doğayla buluşacak...
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Geri sayım başladı: İstanbul'a nefes aldıracak yeşil koridor
Türkiye'nin en iddialı hedeflerinden biri olan "Yeşil Kalkınma Devrimi" doğrultusunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın projeleri devam ediyor. Bu projelerden biri de İstanbul'a nefes aldıracağı vurgulanan; Atatürk Havalimanı'nda yapılan millet bahçesi... Tamamlandığında dünyanın en büyük yeşil alanlarından biri olacak millet bahçesi, 145 bin 300 ağacıyla İstanbul'un merkezinde 5 milyon 61 bin metrekarelik yeşil bir koridora dönüşecek.

Çalıların arasından çıktı: Ormanda hayvanları için ot toplayan köylüler buldu
FOTOĞRAF 7
Title
Kürtün ilçesi Üçtaş köyüne 4 kilometre mesafedeki ormanda, dün hayvanları için ot toplayan köylüler, çalıların arasında insan kemikleri ve kafatası görünce jandarmaya haber verdi.
Title
İhbar üzerine bölgeye ekipler sevk edildi. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından tek tek toplanan kafatası ve kemikler, incelenmek üzere kriminal laboratuvarına gönderildi.
Title
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
Title
Polis esrarengiz cesedin sırrını araştırıyor
Title
Title
Title
Çalıların arasından çıktı: Ormanda hayvanları için ot toplayan köylüler buldu
Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde ormanda insan kafatası ve kemikleri bulundu. Jandarma ekiplerince tek tek toplanan kemikler, kriminal laboratuvarına gönderdi.

Karagöl Yaylası'ndaki menderesler bölgeye ayrı güzellik katıyor
FOTOĞRAF 25
Title
Yaylalardaki kamp alanlarında çadır kuran ya da karavanıyla konaklayan ziyaretçiler, eşsiz ve el değmemiş doğanın tadını çıkarıyor.
Title
Yemyeşil arazideki menderesleriyle de ziyaretçilerini ağırlayan yayla, yürüyüş yapma olanağıyla tatilcilerin ilgisini çekiyor.
Title
Termal turizmiyle öne çıkan Taraklıya gelen yerli ve yabancı turistlerin gezi rotasında, merkeze yakın olması nedeniyle yayladaki menderesler de yer alıyor.
Title
Geniş otlakları nedeniyle, hayvancılık yapan bölge sakinleri yaz aylarını burada geçiriyor.
Title
Doğasının korunmuş olması çok kıymetliTaraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, misafirlerin gezip gördüğünde yaylanın çok kıymetli olduğunu kendilerine ilettiğini söyledi.
Title
Yaylanın dokunulmamış doğasının bozulmamasını istediklerini belirten Pilavcı, Karagölü diğer yaylalardan ayıran özellik, düz yani ova alanının çok geniş, uçsuz bucaksız olması. Aynı zamanda doğasının korunmuş olması çok kıymetli. dedi.
Title
Ülkedeki bazı yaylaların, gözü tırmalayan binaların yapılması, yerleşim alanlarının açılması ve ticarethanelerin oluşturulması nedeniyle doğal güzelliklerinin kaybolmaya başladığına dikkati çeken Pilavcı, binlerce yıldır süren geleneklerini ve doğayı bozmadan yaylacılığa devam edeceklerini aktardı.
Title
Geniş ovada doğal yollarla oluşan mendereslerin yaylaya eşsiz güzellik kattığını anlatan Pilavcı, Kar suyu tepelerden bu düzlüğe ulaşıyor ve burada yavaş akan küçük küçük dereler oluşuyor. Yüksekten bakıldığında da böyle kıvrım kıvrım çok keyifli bir görüntü oluşturuyor. Yani o mendereslerin zamanında gelinip görülmesi gerektiğini düşünüyorum. ifadelerini kullandı.
Title
Pilavcı, merası olan köylülerin hayvanlarını buraya getirerek otlattığını, eylül sonuna kadar Karagölde kaldıklarını ifade etti.
Title
Köylülerin yaylada hayvanlarını besleyebildiğini dile getiren Pilavcı, Yaylada hayvanların gezerek otlaması nedeniyle etleri de kaliteli oluyor. Hayvan sabah kendiliğinden ağılından çıkıyor, akşam dönüyor. Aynı zamanda insanlar da tatilini yapmış, dinlenmiş oluyor. Yani burada iş gücü de azalmış oluyor. diye konuştu.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Karagöl Yaylasındaki menderesler bölgeye ayrı güzellik katıyor
Title
Title
Karagöl Yaylasındaki menderesler bölgeye ayrı güzellik katıyor
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Karagöl Yaylası'ndaki menderesler bölgeye ayrı güzellik katıyor
Sakarya'nın Taraklı ilçesinde etrafı çam, kayın, köknar ve meşe ağaçlarıyla kaplı Karagöl Yaylası, geniş ve düz arazisi, bol oksijenli havası, gölü ve menderesleriyle doğaseverlere eşsiz güzellikler sunuyor.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.