Gündem Teröristlerin kaldığı evde dikkat çeken kapı

Teröristlerin kaldığı evde dikkat çeken kapı

İstanbul Atatürk Havalimanını kana bulayan 3 canlı bombanın Fatih'te tutukları daire kaldıkları ortaya çıktı. Teröristlerin kaldıkları dairede olası bir baskın için ikinci bir demir kapı yaptırdığı ve dairenin pencerelerinin açılmadığı için havalandırmayı klima ile yaptıkları ortaya çıktı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Teröristlerin kaldığı evde dikkat çeken kapı
Atatürk Havalimanını kana bulayan canlı bombaların kaldığı ev tespit edildi.
İstanbul Atatürk Havalimanınında 42 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyı gerçekleştiren 3 canlı bombanın Fatih'te kaldıkları daire ortaya çıktı.

Yaklaşık 3 ay önce peşin kira vererek Ardıç Apartmanı'na taşınan teröristler, dairenin camlarını güneşlikle kapattı. Oturdukları süre boyunca da güneşlikleri hiç açmadılar. Dairenin pencereleri de açılmadığı için havalandırmayı daireye bağlı klima ile yaptılar.

Dikkat çeken demir kapı


Teröristlerin oturdukları dairenin çift kapılı olması dikkat çekti. Normal kapının üzerine bir de demir kapı yapılmıştı.
Adını vermek istemeyen ve 41 yıldır aynı apartmanda oturan yaşlı kadın şaşkınlığını saklayamadı. Alt dairesinde oturanların bombacı teröristler olduğunu öğrenin yaşlı kadın şaşkınlığını, "Neyin üzerinde oturuyormuşum ben" diye dile getirdi.
Olayı duyduktan sonra sabaha kadar uyumadığını ve ağladığını söyleyen yaşlı kadın, "Onları hiç görmedim. Ya bizi takip ediyorlardı. biz evden çıkarken girmiyor, çıkmıyorlardı " dedi.

"Kiraya veren komisyoncuya yalvardım"

Alt katındaki daireden sürekli olarak ses geldiğini söyleyen yaşlı kadın, "Ben komisyoncuya söyledim. 'Ne olur yalvarıyorum sana' dedim. '5 kuruş aşağıya olsun bir aileye verin' dedim. 'Bilemezsin ne olduğunu' dedim" diye konuştu.

Teröristler Fatih'teki bu dairede kalmış
OYNAT 02:28
Teröristler Fatih'teki bu dairede kalmış
İstanbul Atatürk Havalimanı'nı kana bulayan 3 canlı bombanın Fatih'te tutukları daire kaldıkları ortaya çıktı. Yaklaşık 3 ay önce peşin kira vererek Ardıç Apartmanı'na taşınan teröristler, dairenin camlarını güneşlikle kapattı. Oturdukları süre boyunca da güneşlikleri hiç açmadılar. Dairenin pencereleri de açılmadığı için havalandırmayı daireye bağlı klima ile yaptılar.

"Hiçbir şeyden haberimiz yok"

Dairede uzun süreli oturan olmadığını sürekli kiracı değiştiğini söyleyen yaşlı kadın, "Kim geliyor, kim gidiyor. Kadın mı geliyor erkek mi geliyor. Hiçbir şeyden haberimiz yok" dedi.

Daireden gelen kimyasal kokusu

Teröristlerin oturdukları daireden keskin bir kimyasal kokusu geldiğini söyleyen yaşlı kadın, "Çok acayip bir koku. Benzersiz bir koku. Gaz kokusu hiç eksik olmadı. Demek ki o gece onları doldurdular, tık tık tık ses geliyordu" şeklinde konuştu.

Şikayet etti ama

Şikayet için muhtara gittiğini kendisinin belediyeye yönlendirildiğini söyleyen bina sakini kadın, "Belediyede kimine şikayet edeceğim. Muhtara kaç defa yalvardım. 'Kimin oturduğunu tespit ediyor musunuz' dedim. 'Biz biliyoruz her şeyi' dedi" diye konuştu.
Sofular Mahallesinin 5-6 yerlisi kaldığını söyleyen yaşlı kadın, "Kalanların hepsi yabancı uyruklu. 3 sene içinde oldu her şey" şeklinde konuştu.

Atatürk Havalimanı saldırısıyla ilgili 13 gözaltı
GÜNDEM
Atatürk Havalimanı saldırısıyla ilgili 13 gözaltı


Tesisatçı anlattı

Daireye musluk tamiratı için girdiğini söyleyen ve yine adını vermek isteyen tesisatçı ise, "Tabii böyle bir şey düşünemiyorsun. Burada herkes girip çıkıyor. 3 kişi giriyor. 5 kişi çıkıyor" dedi.

Daireye girdiğinde 3 kişi gördüğünü söyleyen tesisatçı, "Bir kişi refakatçi gibi banyoya soktu. Musluğunu taktım. Çıktım ben, öyle sağa sola giremezsin ki" diye konuştu. Dairede gördüğü kişilerin eşkiyaya benzediğini söyleyen tesisatçı şu ifadeleri kullandı:

"Burada herkes çıkarına bakınca, muhtarlıktan ikametgah olmayınca burada herkes rahat rahat oturuyor."

Emlakçı ve muhtar konuşmak istemedi

Teröristlere daireyi kiralayan emlak komisyoncusu ve mahalle muhtarı olayla ilgili konuşmak istemedi.

İstanbul Valiliği: 42 kişi hayatını kaybetti
GÜNDEM
İstanbul Valiliği: 42 kişi hayatını kaybetti


Teröristlerden birinin kim olduğu ortaya çıktı
GÜNDEM
Teröristlerden birinin kim olduğu ortaya çıktı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.