GündemTırdan düşen kepçe 6 aracı hurdaya çevirdi

Tırdan düşen kepçe 6 aracı hurdaya çevirdi

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde tır dorsesinden düşen kepçe, 6 aracı hurdaya çevirdi. Bir aracı önüne katarak ilerlemeye başlayan ve durdurulamayan kepçe nedeniyle yaşanan kazada yaralanan olmadı.

Haber MerkeziAA
Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde tır dorsesinden düşen kepçe, 6 aracı hurdaya çevirdi.
Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde tır dorsesinden düşen kepçe, 6 aracı hurdaya çevirdi.

Çanakkale'de Remzi Çay'ın kullandığı tırın dorsesinin üzerinde bulunan kepçe, Debboylar mevkisindeki rampada henüz belirlenemeyen nedenle yerinden çıkıp düştü.

Tırdan düşen kepçe, park halindeki plakalı traktör ve römorkuna, hafif ticari araca çarparak zarar verdi. Yaşanan olayla ilgili polis ekiplerince inceleme başlatılırken çevredeki vatandaşlar cep telefonları ile durumu görüntüledi. Toplam 6 aracın hurdaya döndüğü kazada yaralanan olmadı.

Bir aracı önüne katarak ilerledi

Kazayı yaşayan sürücü Emrah Evin, yaptığı açıklamada, ilçe merkezindeki trafik yoğunluğundan kurtulmak üzere kazanın olduğu yola girdiğini söyledi.

Böyle bir olayı daha önce hiç görmediğini ve duymadığını ifade eden Evin, şokta olduğunu belirterek, "Debboylar mevkisinden Ezine yoluna çıkmak istedim. Yokuşu çıkmaya başladığımda önümde giden tırın üzerinden düşen kepçe üzerimize gelmeye başladı. Yapacak hiçbir şeyim yoktu. Bir aracı tamamen ezdi ve aracı da önüne katarak gelmeye başladı. Şans eseri önüne kattığı araçlar benim aracıma çarpınca makine yön değiştirerek bu kez bir traktörün ve kasasının üzerinden geçerek bir başka araca çarptı. Bu araçları da önüne katan iş makinesi kamyona çarparak durabildi." dedi.