Hayat 60 kiloluk tazminat

60 kiloluk tazminat

Çinli bir sağlık şirketi, mahkeme tarafından işten kovduğu kadın çalışanına tazminat ödemeye mahkum edilince tepki çeken bir uygulamaya imza attı. Çin devlet medyasında yer alan habere göre şirket, çalışanın hakkı olan maaş ve ek olarak kazandığı tazminatın tamamını bozuk paralar halinde verdi.

Abone Ol Google News
Sernur Yassıkaya Yeni Şafak
60 kiloluk tazminat
60 kg tazminat.

Çinli bir sağlık şirketi, mahkeme tarafından işten kovduğu kadın çalışanına tazminat ödemeye mahkum edilince tepki çeken bir uygulamaya imza attı. Çin devlet medyasında yer alan habere göre şirket, çalışanın hakkı olan maaş ve ek olarak kazandığı tazminatın tamamını bozuk paralar halinde verdi. Çin’in güneyindeki Changhsa şehrinde kurulu adı bilinmeyen şirket eski çalışanına ödemek zorunda olduğu 10 bin yuan (26 bin TL) ağırlığı 60 kg mı bulan bozuk para birimleriyle ödeyerek kendi aklınca mahkeme kararının acısını çıkarmak istedi. Şirket, saygı sınırlarını aşan davranışıyla, işten ayrılan çalışanın ne kadar haklı olduğunu da kanıtlamış.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.