Hayat Avlu dizisine tahliye şoku

Avlu dizisine tahliye şoku

Star Tv'de yayınlanan Avlu dizisinin hapishane sahnelerinin çekildiği Sancaktepe’deki sete tahliye kararı çıktı. 4 ayda 1 milyon 800 bin lira harcanan setine İstanbul Anadolu 2. İcra Müdürlüğü’nden icra memurları gelerek tahliye kararı olduğunu bildirdiler.

Haber Merkezi Diğer
'Avlu' dizisi Star Tv'de ekrana geliyor.
'Avlu' dizisi Star Tv'de ekrana geliyor.

Merpa Yapı Malzemeleri şirketi Sancaktepe’deki 550 metrekaresi kapalı, 1795 metrekaresi açık olan alanı 5 yıl önce Makro Mikro Basın Yayın Reklam Şirketi’ne kiraladı. Avlu dizisinin yapım şirketi Limon Film de 23 Ekim 2017’de Makro Mikro Basın Yayın Reklam şirketinden söz konusu araziyi kiraladı. Cezaevi sahnelerinin çekilebilmesi için hapishane dekorunun kurulduğu alana 4 ayda 1 milyon 800 bin TL harcandı. Kira bedelinin yanı sıra harcanan elektrik ve su bedelleri de Makro Mikro Basın Yayın Reklam Şirketi’ne ödendi. Ancak 4 Mayıs 2018’de dizi setine İstanbul Anadolu 2. İcra Müdürlüğü’nden icra memurları gelerek tahliye kararı olduğunu bildirdiler.

Hürriyet'in haberine göre, Limon Film’in avukatları yaptıkları araştırmada, dizi seti olarak kiralanan yerin asıl sahibinin Merpa Yapı Malzemeleri şirketi olduğunu tespit etti. Makro Mikro Basın Yayın Reklam şirketi bu araziyi 5 yıl önce kiralamıştı. Ancak Merpa Yapı Malzemeleri şirketi hak iddia ederek dizi seti için tahliye kararı çıkartmıştı.

Diriliş Ertuğrul 2. fragmanı: Osman Bey ölümle burun buruna
HAYAT
Diriliş Ertuğrul 2. fragmanı: Osman Bey ölümle burun buruna

Oyuncu Arda Öziri'ye veda
HAYAT
Oyuncu Arda Öziri'ye veda

8 saat tok tutan içecek
HAYAT
8 saat tok tutan içecek

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.