HayatDiriliş Ertuğruldan Kutül Amareye transfer

Diriliş Ertuğrul'dan Kut'ül Amare'ye transfer

"Son destan" olarak izleyicisi ile buluşacak olan Kut'ül Amare'nin oyuncuları belli oldu. İsmail Ege Şaşmaz dizide şehit oğlu Mehmet'i canlandıracak. Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde izlediğimiz Kaan Taşaner ve Serdar Gökhan'da diziye girenler arasında.

Haber MerkeziDiğer
Diriliş Ertuğrul'un sevilen oyuncular, Kut'ül Amare ile izleyici karşısına çıkacak.
Diriliş Ertuğrul'un sevilen oyuncular, Kut'ül Amare ile izleyici karşısına çıkacak.

Bozdağ Film'in imza atacağı dizinin sloganı "İhtişamlı bir devletin varislerine bıraktığı son destan" olacak. Mehmet Bozdağ'ın hem senaryosunu İhsan Yıldırım ile yazdığı, hem de proje tasarımını üstlendiği dizinin çekimleri önümüzdeki günlerde başlayacak. Cast çalışmaları için uzun süredir titiz bir çalışmanın yapıldığı "Mehmetçik Kut'ül Amare"de Mustafa Şevki Doğan, geçen günlerde yönetmen koltuğunu Doğan Ümit Karaca'dan devralmıştı.

'Mehmet'i İsmail Ege şaşmaz oynayacak

Projenin netleşen oyuncularından İsmail Ege Şaşmaz, doğuştan tek bacağı aksayan, babasını 1897 yılında yaşanan Osmanlı - Yunan savaşında şehit vermiş, geçimini gazetelere yaptığı Arapça tercümeler sayesinde sağlayan Mehmet karakterini canlandıracak.

'Gündoğdu' Kut'ül Amare'de

Yeşilçam'ın usta ismi Serdar Gökhan, dizide Mehmet'in Tuna gazisi olan komşusu Hüsrev rolünü oynayacak.

Daha önce "Diriliş Ertuğrul" dizisinde 3 sezon Gündoğdu karakterini canlandıran Kaan Taşaner ise "Süleyman Askeri" rolüyle seyirci karşısına çıkacak.

Kadın oyuncular için görüşmelerin sürdüğü dizinin ekibine son olarak Cox rolüyle İlker Aksum da katıldı.

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya kınama
Gündem

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya kınama

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi’nden geçen 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan karar almasını şiddetle kınadı. Bakanlık, açıklamasında "Avrupa’nın ortasında Srebrenitsa’da acısı hala dinmemiş soykırıma gözyuman bir ülkenin meclisinin aldığı sözkonusu mesnetsiz kararların ne tarihte ne adalette yeri vardır." ifadelerini kullandı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Yarın 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.
İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı
Ekonomi

İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı

İspanyol turizm danışmanlık firması ForwardKeys tarafından yapılan çalışmada İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmadan Körfez pazarını etkileyemeye başladığı belirtti. İstanbul üzerinden gerçekleşen transit uçuşların önceki yıla göre yüzde 21 arttığına da değinilen çalışmada havayolu şirketlerinin de benzeri görülmemiş bir lojistik projeyle karşı karşıya kalacağı öngörüsünde bulunuldu.
Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor
Hayat

Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor

Endonezya'da yaşayan 14 yaşındaki Akmal, iki yıldır "yumurtladığını" iddia etti. Çocuğun babası, oğlunun 'yumurtladığı' yumurtaların akının olmadığını söyledi.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...