Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Koronavirüs Türkiyenin 27 Şubat koronavirüs verileri açıklandı Vaka sayıları ciddi seviyede

Türkiye'nin 27 Şubat koronavirüs verileri açıklandı: Vaka sayıları ciddi seviyede

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 27 Şubat koronavirüs tablosu yayınlandı. Bakanlığın açıkladığı son koronavirüs tablosunda vaka sayıları hala ciddi seviyelerde seyrediyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
27 Şubat koronavirüs tablosu: Test sayısı, vaka ve ölü sayısı
Arşiv

Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı. Sağlık Bakanlığının Covid-19 bilgilendirme sayfasında Türkiye’nin güncel korona virüs tablosu kamuoyuyla paylaşıldı. Tabloya göre son 24 saatte 71 kişi korona virüsten hayatını kaybetti, toplam can kaybı 28 bin 503’e yükseldi. Toplamda 33 milyon 65 bin 377 test yapıldı.

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri

Bugün yapılan 125 bin 716 testten, 9 bin 193 yeni vaka sayısı, 621 de yeni hasta sayısı olduğu belirtildi. Toplam vaka sayısının 2 milyon 693 bin 164, bugün iyileşen 8 bin 938 kişiyle toplam iyileşen hasta sayısının 2 milyon 565 bin 723’e yükseldiği, toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 4,2, ağır hasta sayısının ise bin 187 olduğu açıklandı.


Koronavirüste mutasyon görülen ülke sayısı açıklandı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye Temsilcisi Dr. Batyr Berdyklychev, koronavirüsün İngiltere mutasyonunun 86, Güney Afrika mutasyonunun 44, Brezilya varyantının 15 ülkede mevcut olduğunu söyledi.

Kayseri'de karantinayı ihlal eden 2 gurbetçi yurda yerleştirildi
KORONAVİRÜS
Kayseri'de karantinayı ihlal eden 2 gurbetçi yurda yerleştirildi

Öğretmenlerin Kovid-19 aşılama sürecinin ayrıntıları belirlendi

Kovid-19 ile mücadele kapsamında, öğretmenlerin öncelikli aşılanacak gruplara dahil edilmesinin ardından köy okullarında görevli olanlardan başlanan aşılamaya yüz yüze eğitime geçiş sıralamasına göre devam edilecek.

"Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi" kapsamında öğretmenlerin öncelikli gruplara dahil edilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan liste Sağlık Bakanlığına gönderildi.

24 Şubat'ta ilk olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Çorum'un Sungurlu ilçesindeki Arifegazili İlkokulunda görev yapan öğretmenler, Kovid-19 aşısının birinci dozunu yaptırdı.

Öğretmenlerin aşılanması, yüz yüze eğitime geçiş sürecindeki sıralamaya göre sürdürülecek. Bu kapsamda, ülke genelinde 15 Şubat'ta yüz yüze eğitime geçen köy okullarındaki öğretmenlere Kovid-19 aşısı uygulanmaya başlandı.

Köy okullarıyla aynı tarihte yüz yüze eğitime başlayan anaokullarındaki öğretmenlerin aşılanmasına da başlanacak.

Yüz yüze eğitime başlanacak ilkokul ve ortaokul kademesindeki özel eğitim okulları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıfları öğretmenlerine aşılamada öncelik tanınacak.

MEB 10. sınıf öğrencileri için beceri temelli etkinlikler kitabı hazırladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tüm dünya gibi Türkiye'nin de Kovid-19 salgını dolayısıyla zorlu bir süreç yaşadığını belirterek, bu nedenle öğrencilerde oluşabilecek öğrenme kayıplarını en aza indirebilmek için tüm birimlerin sürekli ilave destek kaynakları oluşturduğunu aktardı.

Kısıtlamayı delip maskesiz yakalandılar: Çekirdek çitliyorduk
GÜNDEM
Kısıtlamayı delip maskesiz yakalandılar: Çekirdek çitliyorduk

Yurt genelinde Kovid-19 tedbirleri

Kocaeli'de, yeni tip koronavirüs tedbirlerine uymayan 376 kişiye para cezası uygulandı.

Siirt'te sınıf mevcudu 20 kişi ve altında olan resmi ve özel ilkokul ile anasınıflarda eğitimin haftanın 4 günü yüz yüze yapılması kararlaştırıldı.

Gaziantep'te Kovid-19 tedbirlerini ihlal eden 369 kişiye para cezası kesildi.

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, kumar oynayan ve Kovid-19 tedbirlerini ihlal eden 10 kişiye 51 bin 519 lira ceza uygulandı.

Afyonkarahisar'da bir evde kumar oynayan ve Kovid-19 tedbirlerini ihlal eden 8 kişiye 42 bin 188 lira ceza verildi.

Tokat'ta İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca Kovid-19 tedbirleri kapsamında alınan karar doğrultusunda pazar yerlerinde HES kodu sorgulaması başladı.

Edirne'de Kovid-19 vakalarının geçen haftaya göre artması nedeniyle vatandaşlar daha dikkatli olmaları yönünde kısa mesajla uyarıldı.

Sağlık Bakanlığının haftalık açıkladığı her 100 bin kişideki Kovid-19 vaka sayısı verilerine göre, en yüksek oranların görüldüğü Karadeniz Bölgesi'ndeki Trabzon, Rize, Ordu ve Giresun'da ek tedbirler alındı.

Çorum'un Laçin ilçesinde Narlı köyünde, Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantina başlatıldı.

Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Sarıyaprak köyü, artan vakalar nedeniyle karantinaya alındı. Adıyaman merkezde 37 evde de karantina uygulanmasına karar verildi.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Kovid-19 tedbirlerine uyulmadığı gerekçesiyle bazı cadde ve sahillerde denetimler yoğunlaştırıldı.

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde Arıklı köyünde ve Yenice ilçesine bağlı Nevruz köyünde Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantina başlatıldı.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Kovid-19 tedbirleri kapsamında 88 hanede karantina uygulaması başlatıldı.

Tokat'ın Zile ilçesine bağlı Boldacı köyü, Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Kayseri'nin merkez Kocasinan ilçesindeki Salur Mahallesi'nde karantina uygulaması başlatıldı.

Bilecik'te bir dairede kumar oynayan ve yeni tip koronavirüs tedbirlerini ihlal eden 7 kişiye 9 bin 352 lira para cezası uygulandı.

Karabük'te bir apartman karantinaya alındı.

Artvin'de merkeze bağlı Sakalar köyünde karantina başlatıldı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.