Koronavirüs Bakan Koca Aktif vaka sayısı 17 bin 259dur

Bakan Koca: Aktif vaka sayısı 17 bin 259'dur

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 14 Nisan'dan beri yaşanan senkronizasyon hatası nedeniyle aktif vaka sayısının eksiye düştüğünü ve bu problemin giderildiğini açıkladı. Bakan Koca, "Toplam aktif vaka sayısı 17 bin 259'dur" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Bakan Koca: Aktif vaka sayısı 17 bin 259dur
​Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aktif vaka sayılarına ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Covid-19 verilerinin tutulduğu sistemler arasında, 14 Nisan'dan beri yaşanan senkronizasyon hatası, aktif vaka sayısının matematiksel olarak mümkün olmayacak şekilde eksiye düşmesi sonucu fark edilmiştir. Problem çözülmüştür." dedi.

"TAKINTILILARA ŞİFA DİLİYORUZ"

Toplam aktif vaka sayısının 17 bin 259 olduğunu belirten Bakan Koca, "İyileşen sayıları, yeni vakaların üzerinde. Aktif vaka sayısı düşüyor. Hastalarımıza tekrar geçmiş olsun diyoruz. Durumu daha 'ağır' ve Covid-19'la savaşta bizi başarısız gösterecek bilgi kırıntılarına bile maalesef hastalık derecesinde takıntılı olanlara da şifa diliyoruz" ifadelerini kaydetti.

Vefat sayısı iki yılın ardından ilk kez 10'un altına düştü
KORONAVİRÜS
Vefat sayısı iki yılın ardından ilk kez 10'un altına düştü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.