Koronavirüs Bakan Kocadan küresel firmalara rest Koronavirüs kitine 9,8 liradan fazla vermeyiz

Türkiye koronavirüs test kitini kaç liraya alıyor?

Bakan Koca'dan küresel firmalara rest: Koronavirüs kitine 9,8 liradan fazla vermeyiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Koca ikinci dalga konusunda uyarılarını yinelerken Türkiye'nin koronavirüs sürecinin başlarında Çin'den alınan 8,75 dolar değerindeki kit dışında bugüne kadar 9,8 Türk Lirasının üzerindeki bir fiyata kit alınmadığını da açıkladı. Bu fiyata ve altına kiti kim veriyorsa Sağlık Bakanlığının alım için hazır olduğunu belirten Koca, küresel firmaların Türkiye uzantılarının neler yapmak istediklerini iyi bildiklerini de ifade etti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında çok önemli açıklamalarda bulundu. Kurban bayramı öncesi koronavirüsün geleceğine dair konuşan Bakan Koca, Türkiye'ye ikinci dalga uyarısında bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ayrıca koronavirüs kit fiyatları konusunda da önemli bir açıklamada bulundu.

Kitleri 9,8 Türk Lirasının altında veren varsa almaya hazırız

Bakan Koca, koronavirüsün ilk günlerinde Çin'den 8,75 dolar karşılığında alınan kitlerin dışında bugüne kadar Türkiye'de 9,8 liranın üzerindeki bir fiyattan kit alınmadığını duyurdu. 9,8 liranın altında kiti kim veriyorsa Sağlık Bakanlığının alım için hazır olduğunu belirten Koca, küresel firmalara da uyarıda bulundu. Bakan Koca, "Küresel firmaların Türkiye uzantıları üzerinden neler yapılmak istendiği iyi biliniyor." ifadelerini kullandı.

Test kitlerinde doğruluk oranı yüzde 90’ın üstünde

  • Son günlerde medya ve sosyal medyada ortaya atılan iddialar olduğunu ifade eden Koca, “Halk Sağlığı’ndaki laboratuvarımız, uluslararası bir referans laboratuvarıdır. Avrupa’da ECDC EVC LAB ağına üye 70 laboratuvardan biridir. ECDC EVC LAB ağı, üyesi olan laboratuvarlarda denetim yapar. 15 Haziranda yapılan denetime göre kitlerin doğru sonuç verme oranı %91,66’dır. ” diye konuştu.

65 yaş üstüne kısıtlama ne zaman kalkacak: Bakan Koca cevabı verdi
KORONAVİRÜS
65 yaş üstüne kısıtlama ne zaman kalkacak: Bakan Koca cevabı verdi

Sağlık Bakanı Koca: Okullar 31 Ağustos'ta eğitime başlayacak
OYNAT 00:00
Sağlık Bakanı Koca: Okullar 31 Ağustos'ta eğitime başlayacak
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, 'Okulların açılma takvimini Milli Eğitim Bakanımız 31 Ağustos olarak açıkladı. Okullar bu takvimde eğitime başlamış olacak' dedi.
Sağlık Bakanı Koca duyurdu: Kurban Bayramı'nda kısıtlama yok
OYNAT 01:37
Sağlık Bakanı Koca duyurdu: Kurban Bayramı'nda kısıtlama yok
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, 'Kurban Bayramı'nda kısıtlama gündeme getirilmemiştir. Bayramda işi öyle ciddiye alalım ki bayram sonrası gözümüz vaka tablosunda olmasın' dedi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.