Koronavirüs Türkiyenin 30 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı Bakan Kocadan Seviyenin altındayız uyarısı

Türkiye'nin 30 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca'dan 'Seviyenin altındayız' uyarısı

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 30 Kasım koronavirüs tablosu yayınlandı. Tabloyu Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılamadaki son duruma ilişkin detaylara yer verdi. Bakan Koca, üçüncü doz aşılamada beklenen seviyenin çok altında olunduğuna işaret etti. İşte 30 Kasım koronavirüs günlük vaka ve ölü sayıları...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiyenin 30 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Kocadan Seviyenin altındayız uyarısı
(Arşiv)

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı.

  • Tabloya göre son 24 saatte 207kişi koronavirüsten hayatını kaybetti, 25 bin 216 kişinin ise koronavirüs testi pozitif çıktı.

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 81,29, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 90,64 olarak kayıtlara geçti. Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 120 milyon 390 bin 651 doza yükseldi.

18 yaş üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il Ordu, Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak, Bartın oldu.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

  • Tabloyu sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bir dozun yetersizliğinin bilinmesine ve ısrarlı uyarılara rağmen ikinci doz aşısını olmayan 5.166.607 kişi var. Üçüncü dozda ise beklenen seviyenin çok altındayız: Sadece 12.180.234 kişi üçüncü doz aşısını oldu. Bu, yetişkin nüfusun %20,01’ine karşılık geliyor. Aşılarınızı olun." dedi.

Geçtiğimiz 7 günün koronavirüs verileri

Türkiye'nin 29 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı: Türkiye'de yeni varyanta rastlanmadı
KORONAVİRÜS
Türkiye'nin 29 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı: Türkiye'de yeni varyanta rastlanmadı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.