|

Jack White konseri Kasım'da İstanbul'da

Jack White''ın turne grubunda yer alan klavyecisi Isaiah ''Ikey'' Owens''ın geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesi üzerine Meksika turnesini iptal eden sanatçı, Avrupa turnesine devam ediyor. Turnenin ilk ayağı İstanbul olacak.

Dha
00:00 - 21/10/2014 Salı
Güncelleme: 17:34 - 21/10/2014 Salı
Yeni Şafak
Jack White konseri Kasım'da İstanbul'da
Jack White konseri Kasım'da İstanbul'da

İçinde bulunduğumuz yüzyılın en yetenekli ve üretken isimlerinin başında gelen Jack White, Türkiye''de ilk defa, ''Babylon Presents'' konser serisi kapsamında 7 Kasım 2014 Cuma akşamı Garanti Bankası ana sponsorluğunda Volkswagen Arena''da sahne alacak. İlk olarak, 2011 yılında dağılan efsanevi ''The White Stripes'' grubuyla üne kavuşan Jack White, Avrupa turnesinin ilk ayağı İstanbul konserinde Love Interruption, Sixteen Saltines, Freedom gibi klasikleşmiş şarkılarının yanı sıra son albümü ''Lazaretto''da yer alan parçaları seslendirecek.

Müzikal çizginin dışına çıkan tavrı ve sıra dışı yeteneğiyle 2000''li yılların en önemli müzisyenlerinden biri olan Jack White''ın konser biletleri ise tükenmek üzere. Jack White hayranları için kapılarını 18.00''de açacak olan Volkswagen Arena, İTÜ Maslak Windowist durağından alana shuttle servis hizmeti de sunacak. 7 Kasım 2014 Cuma akşamı saat 21.30''da sahneye çıkacak Jack White için 50 TL- 170 TL arasında sunulan biletler, biletix.com adresinden satın alınabiliyor.

Babylon''un kabına sığmayan konserler serisi ''Babylon Presents''

Babylon, ahalisini buluşturmayı amaçlayan festivalleri gibi, sezon boyunca farklı mekanlarda küratörlüğünü üstleneceği konserler serisine başlıyor. İlkinde Jack White'ın sahne alacağı konserler serisi ile Babylon, ruhuna ve müzikal köküne yakın duran grupları farklı mekanlarda ağırlamayı planlıyor.

Jack White kimdir?

1999 yılında The White Stripes ile birlikte hayatımıza giren White, Meg White ile birlikte, Fell in Love with a Girl, Seven Nation Army, Jack, Icky Thumb gibi hitlere ve pek çok başarılı albüme imza attı. İlk solo albüm çalışması Blunderbuss'ı 2012''de yayınlayan Jack White, The White Stripes''ın yanı sıra The Raconteurs ve The Dead Weather gibi gruplarını da kurdu, Danger Mouse, Daniele Luppi ve Norah Jones işbirliğiyle Rome adlı albümdeki üç şarkıya da vokal yaptı. Rolling Stone tarafından gelmiş geçmiş en iyi gitaristlerden biri olarak gösterildi. Robert Plant''in kendisi ile albüm kaydetmek istediğini açıklamasıyla, 21. yüzyılın en yetenekli ve üretken isimlerinin başında geldiğini kanıtladı. Son olarak geçtiğimiz aylarda son yirmi yılın en çok satan plağı rekorunu elde eden White, ikinci albümü Lazaretto''yu kendi plak şirketi Third Man Records üzerinden XL Recordings ve Columbia Records işbirliği ile yayımladı.

10 yıl önce