Ramazan Minikler harçlıklarıyla Ramazan kolisi hazırladı
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2019

Minikler harçlıklarıyla Ramazan kolisi hazırladı

Amasya Serdar Zeren İlkokulu 1. sınıf öğrencileri biriktirdikleri harçlıklarıyla ihtiyaç sahipleri için Ramazan paketi hazırladı.

Haber Merkezi IHA
Amasya Serdar Zeren İlkokulu 1. sınıf öğrencileri
Amasya Serdar Zeren İlkokulu 1. sınıf öğrencileri

“Bir sofra da sen kur” isimli projeyle öğrencilere yardımlaşma, dayanışma gibi duygular kazandırılırken, 34 öğrenci birer Ramazan kolisi oluşturarak toplam 34 Ramazan kolisini ihtiyaç sahiplerine dağıtacak.
Okul Müdürü Halil Kaykana, tüm okul adına 1/C sınıfının güzel bir sosyal sorumluluk projesi hazırladığını söyledi.

Kaykana, "İhtiyacı olan vatandaşlarımıza veya ülkemize gelip de şu anda mağdur durumda bulunan ailelerimize bu minicik çocuklarımız özellikle de okulumda hele de 1. sınıfın bir sosyal sorumluluk projesi yapması benim için çok büyük bir onur ve gururdur. Çocuklarımız kendi harçlıklarıyla birçok erzağı almışlardır. Velilerimizde yardım ve destek olmuşlardır. Bunları 1. sınıf çocuğunun düşünmesi çok büyük bir şey. İnşallah bu minicik çocuklarımız bizim gibi büyüklere örnek olurlar” dedi.

Minik öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde kendi harçlıklarıyla aldıkları gıdaları Ramazan kolilerine kendi elleriyle koydular.

1/C sınıfı öğretmeni Hamit Akkoyunlu, “Sosyal sorumluluk kapsamında bir proje yapalım dedik. Özellikle öğrencilerimiz, velilerimiz ramazan ayında bunun ’Bir sofra da sen kur’ diye başladık. Öğrencilerimiz, valilerimizin duyarlılığıyla gördüğünüz malzemeler temin edildi. Bugün de bunun ihtiyaç sahibi özellikle mülteci konumunda olan ensar, muhacir kavramı içerisinde yardım etmeyi düşünüyoruz, inşallah hayırlı olur diye düşünüyoruz. Belki çocuk simit parasını, meyve suyu parasını buraya, kumbara şeklinde biriktirip, bu hale geldi. Hepsine teşekkür ediyoruz. Amacımız şuydu, yok olmaya yüz tutan değerlerimizi yaşatmak. Yardımlaşma, dayanışma ve bunu bu yaşta bu çocuklarımıza kazandırmak istedik" diye konuştu.

1/C sınıfı öğrencilerinden Mahmut Merdan Ayan ise “Burada gıda topladık. Bu gıdaları ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız" şeklinde konuştu.

Ramazan’ın en sıcak günleri Kars’ta yaşanıyor
RAMAZAN
Ramazan’ın en sıcak günleri Kars’ta yaşanıyor

Misyonerlerin hedefinde görme engelliler var
RAMAZAN
Misyonerlerin hedefinde görme engelliler var

Tevhid’den hakka bir devri daim
RAMAZAN
Tevhid’den hakka bir devri daim

12. gün iftar menüsü
RAMAZAN
12. gün iftar menüsü
ABD ile yaptırım krizi derinleşirse İncirlik ve Kürecik masaya gelir
Gündem

ABD ile yaptırım krizi derinleşirse İncirlik ve Kürecik masaya gelir

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyinde bir terör devleti kurulmasının engellemeye yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonrası ABD'de adeta yaptırım seferberliği ilan edildi. ABD Kongresi ve Hazine Bakanlığı ayrı ayrı yaptırım paketleri hazırladı. Şüphesiz Türkiye'nin bu yaptırımlara karşı atabileceği bazı adımlar bulunuyor. Akıllara gelen ilk seçenek ise, İncirlik ve Kürecik Radar Üssü'nün Amerikan ordusunun kullanımına kapatılması. Yenisafak.com'un sorularını yanıtlayan Türkiye'nin en kıdemli emekli büyükelçilerinden Uluç Özülker, "Yaptırım konusunda çok daha ileriye giden tutum içerisine girildiğinde, Türkiye'nin elinde kozlar ve atabileceği çok adım var. Türkiye bütün bunların altından kalkabilecek kadar güçlüdür" değerlendirmesinde bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li Baydemir'e suç duyurusu
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li Baydemir'e suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP Şanlıurfa eski milletvekili Osman Baydemir hakkında, İngiltere'de yaptığı konuşması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
'Depremi Adalar'ın güneyi ve Kumburgaz fay kolunda bekliyoruz'
Gündem

'Depremi Adalar'ın güneyi ve Kumburgaz fay kolunda bekliyoruz'

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Gülsen Uçarkuş, "Şu an Adalar'ın güneyi, Silivri aktivitesinin olduğu Kumburgaz fay kolu, üzerinde bir süredir aktivite olmadığı için kırılmasını beklediğimiz fay parçasıdır. Bu kısımlar üzerine dikkatle eğiliyoruz ve beklediğimiz deprem bu kollar üzerinde olacak" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.