Madalyalarımızı hakemler gasp etti
GÜREŞ

Madalyalarımızı hakemler gasp etti

Dünya Güreş Şampiyonası’nda hakemlerin taraflı tutumları karşılaşmalara damga vurdu. Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, “Macaristan’da hakem skandalı yaşanıyor. Madalyalarımız resmen gasp ediliyor. Yazıklar olsun” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Dünya Güreş Şampiyonası’nda heyecan tüm hızıyla sürerken, daha önce Buse Tosun ve Emrah Kuş’a yapılan büyük haksızlıklara bir yenisi de Rıza Kayaalp’in maçında eklendi.

Buse Tosun’un mücadelesinin son 10 saniyesine 6-6’lık eşitlikle girilmiş, hakemler Buse’nin aldığı puanları önce vermiş olmasına rağmen sonra iptal ederek, büyük bir skandala imza atmıştı. Emrah Kuş’un final mücadelesinde ise Macarlar kendi sporcularının kazanması için oyun devam ettirirken, skorbordu yaklaşık 30 saniye bilinçli olarak durdurdu. Süre durmuş haldeyken Macar sporcuya puan veren hakemler adeta altın madalyayı milli sporcunun elinden aldı.

Rıza Kayaalp’in maçında ise hayali bir puan ile rakibi öne geçiren hakemler, Rıza’nın rakibini dışarı çıkartarak, puan almak üzere olduğu pozisyonda maçı hiçbir şey olmadığı halde durdurup atağı ve puanı gasp etti.

Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, turnuvada hakem skandalı yaşandığını ifade ederek, “Madalyalarımız resmen gasp ediliyor. Yazıklar olsun” şeklinde konuştu.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.